reklama 

Přes Trutnovsko se přehnala větrná smršť, na silnice padaly stromy a bránily v jízdě

11.3.2019  •  Krimi  • 
čtenost 4886

Stejně jako na jiných místech v republice, také v trutnovském regionu řádil silný vítr zejména v sobotu večer a potom také z neděle na dnešek. Hasiči měli plné ruce práce a s motorovými pilami vyráželi do terénu. Od pátku do dneška došlo na Trutnovsku k 94 událostem. Kromě toho se staly dopravní nehody i vypukly požáry.

Přes Trutnovsko se přehnala větrná smršť, na silnice padaly stromy a bránily v jízdě

Stromy pod náporem větru padaly především na silnice a bránily v dopravě. V Kocbeřích vítr srazil strom na plot u rodinného domu a v Nemojově byly strženy dráty elektrického vedení. V Krkonoších na nejvyšší hoře republiky Sněžce dosahovala rychlost větru více než 140 kilometrů v hodině. Kromě řádění vichru se na silnicích stalo několik bouraček automobilů.

V Pilníkově včera skončilo osobní auto mimo silnici. Při této nehodě byla zraněna jedna osoba. V témže dni odpoledne dobrovolná jednotka hasičů ve Špindlerově Mlýně pomáhala s uvolněním zapadlého autobusu bez cestujících. Aby toho nebylo málo, na několika místech regionu vypukly požáry. Ten největší hasiči likvidovali včera před čtvrtou hodinou ranní v Mladých Bukách.

„Oheň zasáhl garáž s vybavením a osobním vozidlem. Škoda byla vyčíslena na 250 tisíc korun. Díky rychlému zásahu hasičů se podařilo uchránit hodnoty ve výši jednoho milionu korun,“ uvedl mluvčí hasičů Martina Götzová. Další jednotky musely do lesního prostoru v Prosečném, který zasáhl požár při pálení klestí. „Hořelo v těžko přístupném terénu, proto museli hasiči natáhnout vedení do kopce k požářišti,“ doplnila mluvčí.

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz
Foto: HZS Královéhradeckého kraje

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama