reklama 

Řidič srazil ženu při couvání, je obviněn. Policie hledá svědky

1.3.2019  •  Krimi  • 
čtenost 2937

K nehodě došlo v Pomněnkové ulici před domem č. p. 439 v Trutnově už loni 5. září o půl deváté večer. Uplynulo od ní tedy téměř půl roku. Zpočátku to vypadalo jinak, než tomu je dnes. Jednatřicetiletý řidič osobního auta VW Caddy, který srazil chodkyni přecházející silnici, byl koncem ledna obviněn policejním inspektorem z těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti.

Řidič srazil ženu při couvání, je obviněn. Policie hledá svědky

A co se v ten zářijový večer vlastně stalo? Původní verze byla taková, že po srážce s vozidlem žena utrpěla pouze lehké zranění a byla ošetřena v trutnovské nemocnici. „Ani jeden z účastníků však událost neprodleně neoznámil na policii a k samotnému oznámení došlo až s odstupem času,“ uvedl tehdy policejní mluvčí Lukáš Vincenc.

Po vyšetřování nehody se však ukázalo, že řidič srazil chodkyni při couvání a ta v důsledku střetu nakonec utrpěla vážnější zranění, které si vyžádalo delší dobu léčení. Proto byl obviněn z nedbalosti. „Při této právní kvalifikaci zákon v případě odsouzení počítá s odnětím svobody až na čtyři roky nebo peněžitým trestem,“ upozornil mluvčí.

V souvislosti se stále probíhajícím vyšetřováním celé události se policisté ještě jednou obracejí na širokou veřejnost a žádají případné svědky, aby je kontaktovali a přispěli k objasnění celého případu. Volat mohou přímo na telefonní číslo 974 539 466 či na bezplatnou linku 158.

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz
Foto: Policie ČR

 

 

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama