reklama 

Ze Sněžky je srazil vítr, padali 400 metrů. Žena se těžce zranila

7.3.2019  •  Krimi  • 
čtenost 3935

K nešťastné události došlo včera večer v Krkonoších. Muž a žena sestupovali za tmy ze Sněžky. Kolem deváté večer je na hraně Rudného žlebu srazil silný nárazový vítr. „Muž uvedl, že se zřítili asi 400 metrů lavinovým svahem. Při pádu ztratil mobil a zachytil se o kosodřevinu, jeho kamarádka sklouzla ještě dalších pár desítek metrů,“ popsal nehodu Tomáš Novák z Horské služby Krkonoše.

Ze Sněžky je srazil vítr, padali 400 metrů. Žena se těžce zranila

Oba noc přečkali vzdáleni od sebe a bez jakéhokoliv vybavení, dorozumívali se křikem. V tu dobu panovalo na hřebenech Krkonoš nevlídné počasí, zejména silný nárazový vítr a teplota okolo nuly. Viditelnost v místě pádu byla zhruba padesát metrů. „Při rozbřesku se muž s pomocí klacku vydal na vrchol Sněžky, odkud zavolal Horskou službu v Peci pod Sněžkou,“ uvedl Novák.

Záchranáři ihned vyrazili na místo s veškerým potřebným vybavením pro zásah v nebezpečném terénu. Kromě toho byl nasazen vrtulník Letecké záchranné služby. „Díky vzletu vrtulníku byla žena rychle lokalizována a zasahující posádka provedla vyzvednutí těžce zraněné a podchlazené ženy pomocí lanového podvěsu. Poté jsme se přesunuli na Poštovnu na vrcholu Sněžky, kde jsme ošetřili mladého muže. Po ošetření byl převezen do nemocnice,“ dodal člen zasahující Horské služby.

Horská služba varuje turisty, aby se nevydávali na cestu horskými cestami bez patřičné výbavy, po setmění byli vždy vybaveni čelovou svítilnou a dali pozor na často velmi silný nárazový vítr,“ důrazně upozornil Pavel Jirsa, náčelník Horské služby Krkonoše.

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz
Foto: Horská služba Krkonoše

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama