reklama 

Garáž zachvátil požár, tlakové lahve skončily ve vaně s vodou

13.6.2019  •  Krimi  • 
čtenost 1886

Pravděpodobně technická závada na kompresoru byla příčinou včerejšího požáru garáže v blízkosti rodinného domu v Malých Svatoňovicích, části Strážkovice. K jeho likvidaci vyrazily čtyři jednotky hasičů s tím, že v ohněm zasaženém objektu se nacházejí tlakové lahve, které byly ochlazeny ve vaně, benzín a v blízkosti zaparkovaný osobní automobil.

Garáž zachvátil požár, tlakové lahve skončily ve vaně s vodou

„Hasiči se soustředili nejen na likvidaci požáru, ale také na to, aby před plameny uchránili blízké budovy, což se jim podařilo. Požár jednotky lokalizovaly kolem půl osmé večer, kdy už byla uhašena i poslední skrytá ohniska. Při události nebyl nikdo zraněn, dohlídku nad požářištěm vykonávala po dobu dvanácti hodin místní dobrovolná jednotka,“ uvedla mluvčí hasičů Martina Götzová.

Hmotné škody byly vyčísleny na přibližně 250 tisíc korun. Díky zásahu hasičů, kteří zabránili dalšímu šíření požáru, byly uchráněny hodnoty ve výši asi 1,5 milionu korun. Na místě události zasahovali profesionální hasiči z Trutnova a dále JSDH Malé Svatoňovice, Batňovice a Úpice. Jednotka Trutnov - Horní Staré Město byla pro případ výjezdu připravena v záloze ve své hasičské zbrojnici.

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz
Foto: HZS Královéhradeckého kraje

 

 

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama