reklama 

Motorkáři na strojích ujížděli před policisty, jeden byl chycen

12.6.2019  •  Krimi  • 
čtenost 3268

/VIDEO/ Také trutnovský region se čas od času potýká s motorkáři, kteří se na svých strojích prohánějí v lesích a na polích, což je nelegální. Na takovou skupinku motorkářů narazili trutnovští policisté v Petříkovické ulici v době, kdy právě vyjížděli z parkoviště. Už na první pohled bylo zřejmé, že jejich stroje nesly známky jízdy terénem.

Motorkáři na strojích ujížděli před policisty, jeden byl chycen

„Policisté zpozorněli a uvědomili i strážníky městské policie a požádali je o spolupráci. Pak se rozhodli motorkáře zastavit a zkontrolovat. Ti však nereagovali a snažili se ujet,“ uvedl policejní mluvčí Lukáš Vincenc. Při úniku kličkovali mezi ostatními auty na silnici a přejížděli i přes chodník. V jednom případě motorkář projel dokonce na chodníku v těsné blízkosti chodce.

Policisté se za nimi vydali služebními vozidly ulicí Ke Dráze, kde se však motorkáři rozjeli každý jiným směrem. „Hlídky se ale nevzdaly a podařilo se jim alespoň jednoho hříšníka ze skupiny dostihnout a zablokovat natolik, že už nemohl v jízdě pokračovat,“ popisuje zásah mluvčí. Šlo o sedmatřicetiletého cizince, který u sebe neměl potřebné doklady. Za tento prohřešek mu na místě udělili pokutu tři tisíce korun.

Jeho motocykl měl navíc nečitelnou poznávací značku, za což mu ve správním řízení hrozí sankce 5 až 10 tisíc korun a zákaz činnosti na jeden rok. Za neuposlechnutí výzvy k zastavení každému z ujíždějících hrozí sankce 10 tisíc korun. Policisté jsou na stopě i ostatním motorkářům z této skupiny.

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz

 

 

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama