reklama 

Bouračky si vyžádaly zranění, požáry zachvátily auto i kombajn

8.7.2019  •  Krimi  • 
čtenost 3616

Provoz na silnicích trutnovského regionu se ani o minulém prodlouženém víkendu neobešel bez dopravních nehod, při kterých byly zraněny dvě osoby. Kromě toho došlo k několika požárům, které byly naštěstí menšího rozsahu a nenapáchaly žádné extrémní škody.

Bouračky si vyžádaly zranění, požáry zachvátily auto i kombajn

V Peci pod Sněžkou nezvládl řidič svůj osobní vůz, který narazil do obrubníku. Nic zvláštního se při nehodě nestalo, až na únik provozních kapalin, které museli odstranit profesionální hasiči z Trutnova. V Malých Svatoňovicích zase pro změnu narazilo osobní auto do zdi. Vlivem nárazu byla jedna osoba zraněna.

„Osobu ve voze zdravotničtí záchranáři stabilizovali, následně byla vyproštěna pomocí páteřové desky a předána do péče zdravotnické záchranné služby,“ uvedla mluvčí hasičů Martina Götzová. V Obřím dole v blízkosti kaple hasiči vyprošťovali zapadlý automobil. Druhá nehoda se zraněním se stala na silnici v královédvorské části Zboží. Na místo museli k jejímu ošetření dorazit zdravotničtí záchranáři.

Hasiči neasistovali pouze u dopravních nehod, ale také u požárů. Mezi Janskými Lázněmi a Černým Dolem začal kvůli technické závadě na palivovém systému hořet motor auta Renault Megane. „Požár se podařilo posádce vozu částečně lokalizovat hasicím přístrojem, pak už vůz ochlazovali hasiči. Jednotky odpojily u vozu akumulátor, zkontrolovaly ho termokamerou a asistovaly při zvednutí vozidla,“ popsala zásah mluvčí. Škoda dosáhla výše 30 tisíc korun.

Další požár, tentokrát hrabanky a kořenů stromů, vypukl ve Velké Úpě na vrcholu Světlé hory. „Místo zásahu bylo pro velkou cisternu s vodou nedostupné. Oheň byl tedy lokalizován vodou přivezenou v barelech zaměstnanci Krkonošského národního parku, v zádových hasicích vacích a hloubkovým obkopáním požářiště. U zásahu pomohla také čtyřkolka dobrovolných hasičů,“ prozradila Götzová.

K zamezení rizika skrytého šíření ohně bylo jednotkami nataženo hadicové vedení v délce 440 metrů při převýšení 100 metrů. Hasiči pak prolili zasaženou plochu vodou. „Místo začalo hořet zřejmě kvůli lidské nedbalosti, pravděpodobně při kouření,“ vysvětlila mluvčí. Požár naštěstí nenapáchal žádnou škodu, díky zásahu hasičů se podařilo uchránit hodnoty ve výši 300 tisíc korun.

Pět jednotek hasičů vyrazilo k nahlášenému požáru zbytků slámy v lapači kamenů kombajnu John Deere v Choustníkově Hradišti. Plameny začala likvidovat obsluha stroje přenosným hasicím přístrojem. Po příjezdu hasiči prolili lapač vodou a ochlazovali místa zahoření. Příčinou vzniku požáru bylo vznícení obilného prachu a zbytků slámy jiskřením kamenů, které vnikly do lapače. Požár naštěstí nezpůsobil žádnou škodu.

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz
Foto:
HZS Královéhradeckého kraje

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama