reklama 

Hasiči měli plné ruce práce, při požárech zahynuli dva lidé

4.7.2019  •  Krimi  • 
čtenost 2552

Hasiči v prvním pololetí letošního roku v trutnovském regionu určitě nezaháleli. Vyjížděli totiž k celkem 891 událostem. Oproti loňsku je to o 231 případů více, což je výrazný nárůst. Podle Pavla Kuřitky, vedoucího prevence z hasičského územního odboru v Trutnově, jsou příčinou větší množství požárů a likvidace následků větrných smrští.

Hasiči měli plné ruce práce, při požárech zahynuli dva lidé

Samotných požárů v první polovině roku bylo 130, tedy o 41 více než ve stejném období minulého roku. Oheň způsobil škodu za téměř 7,6 milionu korun; uchráněny byly hodnoty za 46,2 milionu korun. Letošní požár s největší způsobenou škodou, která dosáhla výše čtyři miliony korun, vypukl v únoru ve Velké Úpě, kde hořela horská chalupa. „V souvislosti s požáry bohužel došlo ke dvěma úmrtím,“ upozornil Kuřitka. Čtetě také.

  

Hasiči rovněž poskytovali v 506 případech technickou pomoc a pomáhali také u 146 dopravních nehod. K většímu počtu zásahů přispělo i druhé čtvrtletí tohoto roku. V něm hasiči na Trutnovsku vyjeli k 383 událostem, to je o 75 více než loni. Požárů bylo 74 a vlivem horkého počasí často v lesních porostech.

Při těchto událostech zahynul jeden člověk. Největší požáry ve druhém čtvrtletí zasáhly v květnu kuchyň domu v Chotěvicích – Svaté Kateřině a v červnu přístavek u rodinného domu v Kunčicích. Při požárech jeden člověk zahynul. Celková škoda činí 2,3 milionu korun.

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz
Foto: HZS Královéhradeckého kraje

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama