reklama 

Pokus o úplatek. Tady máte peníze a nikdy jsme se neviděli

8.7.2019  •  Krimi  • 
čtenost 3140

/VIDEO/ Do vazební věznice putoval devětačtyřicetiletý zahraniční řidič osobního auta, který byl při silniční kontrole nedaleko Úpice opilý a navíc se snažil se podplácení. Ze „šrajtofle“ totiž vytáhl celkem 1500 korun a nutil je policistům. „Bankovku nabízel nejprve jednomu z nich s tím, že odjede a vzájemně se nikdy neviděli,“ popsal případ policejní mluvčí Lukáš Vincenc.

Pokus o úplatek. Tady máte peníze a nikdy jsme se neviděli

Již obviněného muže po zastavení hlídka vyzvala k předložení dokladů a dechové zkoušce na alkohol. „Muž se jí sice podrobil, ale opakovaně, zřejmě i úmyslně, nenadýchal potřebný objem k analýze. Jevil však známky podnapilosti, proto jej policisté vyzvali k lékařskému vyšetření spojeného s odběrem krve,“ uvedl mluvčí. Při opakované snaze o podplácení byl policisty upozorněn, že je to protiprávní, ale na to nedbal.

 

Cizinec byl eskortován na policejní služebnu, kde policistům opět nabízel peníze a dokonce jim vyhrožoval. Trutnovští kriminalisté muže se souhlasem státního zástupce zadrželi a skončil v policejní cele. „Dechová zkouška, které se po téměř třech hodinách nakonec úspěšně podrobil, u něho prokázala 2,04 promile alkoholu,“ dodal Vincenc. Muži hrozí šestileté vězení.

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz
Ilustrační foto

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama