reklama 

Ze závažných hospodářských deliktů bylo obviněno 10 lidí

19.7.2019  •  Krimi  • 
čtenost 3111

Prověřování podezření ze spáchání závažné hospodářské trestné činnosti na Trutnovsku bylo zahájeno už v říjnu minulého roku. V této souvislosti bylo zahájeno trestní stíhání devíti fyzických a jedné právnické osoby. Tři lidé byli zadrženi a předvedeni k výslechu.

Ze závažných hospodářských deliktů bylo obviněno 10 lidí

„Obviněné osoby jsou trestně stíhané pro podezření ze zneužití pravomoci úřední osoby ve vztahu k pokusu spáchání zvlášť závažného zločinu dotačního podvodu a poškození finančních zájmů Evropské unie. Uvedeným klademe za vinu, že se dopustili porušení legislativy v oblasti správy majetku státu, stavebního řízení a ochrany životního prostředí,“ uvedl už loni policejní mluvčí Jan Čížkovský.

Vyšetřování závažného případu, který se vztahuje k městu Pec pod Sněžkou a území svěřeného do péče Správy Krkonošského národního parku, kde šest obviněných zastává, nebo zastávalo vedoucí funkce, v současné době stále intenzivně pokračuje. „Speciálně sestavený vyšetřovací tým kriminalistů Odboru hospodářské kriminality Krajského ředitelství policie Královéhradeckého kraje vyslechl a stále ještě opakovaně vyslýchá velké množství osob, a to jak obviněných, tak poškozených i svědků,“ potvrdila mluvčí Ivana Ježková.

Podle ní prověřování případu směřovalo i do zahraničí. Kriminalisté při trestním řízení zajistili obrovské množství počítačových dat, které v současné době podrobuje znalec v oblasti kybernetiky znaleckému zkoumání. Další zadané znalecké posudky budou z oboru stavebnictví a architektury. O odborná stanoviska vyšetřovatelé požádali i státní instituce, například ministerstva pro místní rozvoj, životního prostředí, dopravy a další. 

„Vyšetřovací spis má nyní již zhruba 12 tisíc listů a tento počet není zdaleka konečný. Díky medializaci případu se policistům ozvala řada dalších možných poškozených, kteří do této doby o podezření z trestního jednání obviněných mlčeli. I díky jejich svědectví vyšetřování případu pokročilo,“ dodala policejní mluvčí Ježková.

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama