reklama 

Čeští a polští hasiči nacvičovali záchranu lidí z lanovky

11.4.2019  •  Krimi  • 
čtenost 573

Stovka českých a polských hasičů využila v Krkonoších jarní odstávku lanovky na Sněžku a po tři dny až do dneška premiérově společně cvičila záchranu osob z porouchané lanovky. Záchranu osob v obtížně přístupném zimním terénu je součástí přeshraničního projektu Bezpečné pohraničí.

Čeští a polští hasiči nacvičovali záchranu lidí z lanovky

Výcvik záchrany osob probíhal na spodním úseku kabinkové lanovky z Pece pod Sněžkou na Růžovou horu. Hasiči, kteří jsou speciálně proškoleni pro činnosti ve výšce a nad volnou hloubkou obsadili postupně všechny podpěrové sloupy. Odtud se museli dostat až k obsazené kabince a pomocí lan spouštěli zachráněné osoby bezpečně zpět na zem,“ popsala akci mluvčí hasičů Martina Götzová.

Během včerejška se uskutečnil nácvik na dvou stanovištích – na lanové dráze na Sněžku a  také na čtyřsedačkové lanovce Zahrádky. Den předtím se hasiči věnovali teoretické přípravě. Cvičení se zúčastnili z České republiky hasiči Hasičského záchranného sboru z krajů Královéhradeckého, Pardubického, Libereckého, Olomouckého a Moravskoslezského. Z Polska byli přizváni hasiči z Wrocławi, Opole a Katowic.

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz
Foto: HZS Královéhradeckého kraje

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama