reklama 

Polák jel o 40 kilometrů rychleji, policistu obvinil z požití alkoholu

2.4.2019  •  Krimi  • 
čtenost 2336

/VIDEO/ Ke kurióznímu případu, který vyústil ve vyhoštění Poláka na tři roky z České republiky, došlo na začátku minulého víkendu v Královci. Při běžné kontrole rychlosti jízdy zastavili policisté čtyřiašedesátiletého cizince, který se s manželkou vydal na víkend do Krkonoš. Bylo mu sděleno, že překročil rychlost v obci o 40 kilometrů.

Polák jel o 40 kilometrů rychleji, policistu obvinil z požití alkoholu

Při tomto přestupku zákon neumožňuje projednání na místě, proto bylo rozhodnuto o uložení kauce ve výši 10 tisíc korun. Řidič i jeho manželka proti tomuto postupu poměrně výrazně protestovali a pokazovali na to, že u sebe nemají tolik peněz a snažili se i smlouvat. Řidič byl také vyzván k dechové zkoušce na alkohol s nulovým výsledkem. Jeho nevole se pak však ještě více vystupňovala,“ popisuje událost policejní mluvčí Lukáš Vincenc.

Cizinec totiž ukázal na jednoho z dopravních policistů a prohlásil, že z něho cítí alkohol. Požadoval, aby byl rovněž podroben dechové zkoušce. „Na místo kontroly se proto dostavil nadřízený důstojník. Ten s policisty provedl dechové zkoušky na alkohol, které u všech vyšly negativně,“ konstatoval mluvčí. Řidič si v tu chvíli neuvědomil, že za pomluvu ho může čekat postih, což se také stalo.

„Potom, co se jeho obvinění ukázalo jako zcela nepravdivé, ho policisté se souhlasem státního zástupce zadrželi pro podezření ze spáchání přečinu pomluva a skončil v policejní cele,“ dodal Vincenc. V neděli se konalo u Okresního soudu v Trutnově hlavní líčení a soudce uložil cizinci trest vyhoštění z území České republiky v délce tří let. Polák nakonec kauci uhradil. Nyní mu kromě pokuty hrozí zákaz řízení na šest měsíců až jeden rok. 

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama