reklama 

Čilý „starožitník“ kradl prakticky všechno. Poznáte své věci?

23.5.2019  •  Krimi  • 
čtenost 1558

/VIDEO/ Velmi čile si počínal devětapadesátiletý recidivista, který byl v minulých dnech policisty zadržen v trutnovském regionu. V polovině července minulého roku se po několika letech vrátil z vězení a začal být opět neobyčejně „čilý“. Vnikal do chat, chalup a dalších objektů nejen v Královéhradeckém, ale i v jiných krajích republiky.

Čilý „starožitník“ kradl prakticky všechno. Poznáte své věci?

„Když se u jeho dveří objevili policisté, tak se vyznamenal. Místo toho, aby otevřel, pokusil se zmizet vikýřem domu, pak sešplhat po hromosvodu a utéct. Jeho snaha však byla marná. Byl zadržen,“ popsala zásah policejní mluvčí Eva Prachařová. Při domovní prohlídce u něj bylo zajištěno 700 ukradených předmětů! Mezi ně patřily například desítky nástěnných hodin, obrazů i dalších uměleckých děl.

Zaměřoval se zejména na starožitnosti, obrazy, ale nepohrdl ani nářadím, technikou, spotřebním zbožím, vodovodními bateriemi, které odmontoval přímo ze zdi. U některých věcí se dosud neví, odkud pocházejí a komu patří. Zajištěné předměty byly do policejního skladu převezeny dvěma nákladními vozidly. „Kromě toho byly u muže zajištěny dva osobní automobily,“ uvedla mluvčí. Akční rádius zloděje byl velký. Sahal od Královéhradeckého, přes Liberecký, Středočeský až po Pardubický kraj.

Kriminalisté zadrženého muže již obvinili a vzhledem k jeho trestné minulosti putoval do vazby. Za krádeže mu hrozí pětiletý pobyt za mřížemi. Policie se obrací na veřejnost, aby si prohlédla věci na fotografiích, není totiž vyloučeno, že některé z nich někdo postrádá. Pokud vám patří, ozvěte se na telefonní čísla 702 047 459 a 735 785 351. Policejní fotogalerie ukradených věcí

„Zjistili jsme, že některé předměty mohly doznat určité změny proti původnímu stavu při odcizení. Například muž u sebe doma u některých obrazů vyměnil rámy, některé předměty zase vyčistil nebo opravil,“ upozornila mluvčí Prachařová.

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz
Foto: Policie ČR

 

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama