reklama 

Náročný terén sebral šestnáctileté dívce síly, pomoc přišla včas

2.5.2019  •  Krimi  • 
čtenost 1982

První májový den nebyl příliš šťastný pro šestnáctiletou dívku, která se včera večer vypravila do náročného terénu nejvyšších českých hor. V 19 hodin se na záchranáře z Horské služby Krkonoše obrátili s žádostí o pomoc dva turisté. „Při sestupování od Luční boudy k boudě U bílého Labe došlo totiž k vyčerpání mladé dívky,“ uvedl Tomáš Novák, zasahující člen Horské služby.

Náročný terén sebral šestnáctileté dívce síly, pomoc přišla včas

Kvůli náročnosti terénu už dívka nebyla schopná dále pokračovat v túře a její přítel by sám transport nezvládl. Díky odeslání polohy z aplikace Záchranka měli záchranáři z Pece pod Sněžkou přesnou polohu dvojice. Protože byl terén nepřístupný pro automobil, a navíc byl ještě pokrytý sněhem, vyrazili členové Horské služby na místo na terénní čtyřkolce s pásy.

„Dojeli jsme na hřeben Luční hory a dál museli pokračovat sjezdem na skialpinistických lyžích s veškerým potřebným vybavením pro provedení zásahu,“ popsal nelehkou cestu k uvízlým turistům Novák. Po nalezení a zajištění tepelného komfortu byla dívka uložena do svozného Akia člunu a transportována směrem do Špindlerova Mlýna.

„Transport komplikoval stav sněhové pokrývky. Vzhledem k jarnímu počasí už místy sníh nebyl, záchranáři museli několikrát sundat lyže a ženu ve svozném prostředku přenášet přes suťová pole stovky metrů. Ve 21.30 hodin pak byla vyčerpaná dívka předána do péče kamarádům,“ doplnil Pavel Jirsa, náčelník Horské služby Krkonoše.

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz
Foto: HS Krkonoše

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama