reklama 

Polák prý jel na biřmování dcery, při tom vezl drogu v pastě

4.6.2019  •  Krimi  • 
čtenost 955

Kuriózní nález zaznamenali v trutnovském regionu celníci při kontrole automobilu Audi A4 devětatřicetiletého polského řidiče. Převážel totiž drogu v podobě pasty, což je hodně neobvyklé. Zpravidla pašeráci vozí od severních sousedů léky, z nichž se pak vyrábí pervitin.

Polák prý jel na biřmování dcery, při tom vezl drogu v pastě

Muž, který tvrdil, že jede do Rakouska na biřmování dcery, popřel, že by převážel tabák, alkohol, cigarety, větší množství léčiv, marihuanu nebo jiná narkotika. Při fyzické kontrole vozidla však služební pes speciálně vycvičený na vyhledávání omamných a psychotropních látek označil místo, kde se ve dveřích auta nacházel igelitový sáček.

„Uvnitř celníci našli další igelitový pytlík se dvěma sáčky s tekutou hmotou o hmotnosti 150 gramů. Pasta pozitivně reagovala na amfetamin, který je často zneužíván jako rekreační droga, například pod názvem speed,“ uvedla mluvčí celníků Jitka Fajstavrová. Zajímavé bylo vysvětlení polského řidiče, proč amfetamin převážel.

„Údajně v polském Wałbrzychu potkal známého, který jej požádal, aby pytlík cestou vyhodil. Než to však stačil učinit, zastavila ho hlídka celní správy,“ prozradila mluvčí. Muži v případě odsouzení hrozí odnětí svobody na jeden rok až pět let nebo peněžitý trest.

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz
Foto:
Celní úřad pro Královéhradecký kraj

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama