reklama 

Přes zákaz řízení řidiči sedli za volant, jeden se snažil ujet

14.5.2019  •  Krimi  • 
čtenost 1997

Přestože jim byl vysloven pravomocný zákaz řízení motorových vozidel, rozhodli se ho nerespektovat, usedli za volant automobilů a vydali se na silnice. Na tři řidiče si nyní v trutnovském regionu posvítila dopravní policie.

Přes zákaz řízení řidiči sedli za volant, jeden se snažil ujet

První, jednadvacetiletý řidič automobilu Škoda Fabia, byl zastaven v Pilníkově. „Za volant usedl i přes zákaz řízení, který mu má vypršet až v květnu příštího roku. Policisté mu proto sdělili podezření z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí,“ uvedl policejní mluvčí Lukáš Vincenc.   

Ani to muže neodradilo a následující den byl znovu přistižen při řízení vozidla v Hostinném. Kromě toho měl v obou případech pozitivní test na přítomnost drog. Podobně si počínal třiadvacetiletý muž, kterého policisté zastavili ve Špindlerově Mlýně. S autem Renault Megane vyrazil do provozu, i když nesmí řídit do září příštího roku.

Do třetice muži zákona odhalili dalšího hříšníka. Třicetiletého řidiče automobilu Volksawagen Passat vyzvali k zastavení v Žacléři. „Muž však reagoval zcela opačně a začal ujíždět. Po chvíli ale zastavil a začal spolupracovat. Důvody ujíždění byly zřejmé: nesmí řídit až do ledna roku 2021,“ řekl mluvčí policie. Všem provinilcům hrozí dvouleté vězení.

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz
Ilustrační foto

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama