reklama 

Loupež: Aby nebyla hezká pro jiné, z úst ji ukradl zubní protézu

29.1.2019  •  Krimi  • 
čtenost 2415

Jednou se dopustil zločinu loupeže, dvakrát krádeže. Třiatřicetiletý muž byl obviněn a soudce Okresního soudu v Trutnově ho poslal do vazby. Za své činy může jít za mříže na dva až deset let. Za loupeží stála neshoda s partnerkou.

Loupež: Aby nebyla hezká pro jiné, z úst ji ukradl zubní protézu

„Ve druhé polovině ledna letošního roku vyrazil dveře uzamčeného pokoje v jednom z hotelů ve Špindlerově Mlýně. Potom fyzicky napadl svou přítelkyni, které násilně vytáhl z úst zubní protézu. Potom z pokoje utekl a zubní náhradu odhodil venku mezi stromy,“ popsal kuriózní story policejní mluvčí Lukáš Vincenc.

Agresor policii později sdělil, že motivem tohoto činu byla skutečnost, že se s ním žena chtěla rozejít a bez zubů prý nebude pro jiné hezká, tak jako pro něho. Krátce nato byl muž se souhlasem státního zástupce zadržen. „I když jde o nestandardní trestnou činnost, zákon však i v tomto případě hovoří jasně. Svým jednáním naplnil skutkovou podstatu zločinu loupež, neboť použil násilí v úmyslu zmocnit se cizí věci,“ vysvětlil mluvčí.  

Při výslechu navíc vyšlo najevo, že se ve Špindlerově Mlýně dopustil ještě dvou krádeží. Z odstaveného nabouraného auta ukradl autobaterii a v nestřeženém okamžiku z jedné provozovny odcizil jiné osobě doklady a peníze. „Policisté u něho při zadržení věci nalezli. Celková škoda se vyšplhala na téměř 12 tisíc korun,“ dodal policista Vincenc.

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama