reklama 

Sníh přispěl k nehodám aut, dva řidiči usnuli za volanty vozů

10.1.2019  •  Krimi  • 
čtenost 2285

Stálé sněžení a mokré silnice, to jsou hlavní faktory několika dopravních nehod těchto dnů v trutnovském regionu. Jen v úterý řešili dopravní policisté celkem 18 karambolů. „Prakticky u všech sehrálo roli nepříznivé počasí, když zasněžené a uklouzané silnice dělaly řidičům problémy,“ potvrdil policejní mluvčí Lukáš Vincenc.

Sníh přispěl k nehodám aut, dva řidiči usnuli za volanty vozů

Nejčastější příčinou vzniku střetů a nehodovosti bylo nezvládnutí řízení na vozovce pokryté sněhem, smyk a nedobrzdění. Všechny nehody, kromě jedné, se obešly bez zranění. Ta se stala mezi Žacléřem a Babí. Řidič osobního auta Škoda Felicia v klesání jel zřejmě příliš rychle a na rozbředlém sněhu dostal smyk.

Vyjel mimo silnici, kde narazil do svahu a převrátil se na střechu. Při havárii utrpěl lehké zranění. Hmotná škoda je předběžně stanovená na 15 tisíc korun. V Janských Lázních pro změnu automobil narazil do spadlého stromu. Jenom během včerejška museli hasiči v patnácti případech odstraňovat popadané stromy, které blokovaly dopravu.

Pro změnu vlivem únavy havarovalo rovněž včera osobní vozidlo Kia mezi Horní Olešnicí a Dolní Kalnou. „Řidič za volantem usnul,“ přiblížil mluvčí policie. Vyjel mimo komunikaci, kde narazil do vzrostlého stromu. Hmotná škoda je předběžně odhadnuta na 150 tisíc korun. Obdobný scénář se odehrál na silnici mezi Velký Vřešťovem a Žíželevsí.

Řidička osobního auta Peugeot tu při průjezdu zatáčkou vyjela z komunikace a také narazila do stromu. „Podle jejího vyjádření při řízení usnula,“ prozradil policista Vincenc. Škoda je odhadnuta na částku 90 tisíc korun. Obě nehody se naštěstí obešly bez zranění a provedené dechové zkoušky u řidičů neprokázaly přítomnost alkoholu.

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz
Foto: Policie ČR, HZS Královéhradeckého kraje

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama