reklama 

Týrání: Chovatelka zanedbávala zvířata, devět z nich uhynulo

31.1.2019  •  Krimi  • 
čtenost 2498

Jen k těžko pochopitelnému případu týrání zvířat docházelo v areálu bývalého kravína nedaleko Hostinného, který měla v pronájmu pětatřicetiletá žena. „Při kontrole policie s inspektory Krajské veterinární správy bylo nalezeno několik mrtvých hospodářských zvířat, která uhynula zřejmě kvůli nedostatečné výživě,“ uvedl policejní mluvčí Lukáš Vincenc.

Týrání: Chovatelka zanedbávala zvířata, devět z nich uhynulo

Konkrétně šlo o jalovici, krávu, tři prasata a čtyři kusy drůbeže. Na místě dále inspektoři nalezli v podvyživeném stavu kozu, tři prasata, husu a psa. O dalším osudu těchto zubožených zvířat nyní rozhodnou pracovníci Státní veterinární správy. „Již jsme  zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu zanedbání péče o zvíře z nedbalosti. Za tento čin hrozí dvouleté vězení,“ dodal mluvčí.

Za poslední rok je to už třetí případ týrání zvířat, který byl zaznamenán v trutnovském regionu. První se stal na hospodářství u Rtyně v Podkrkonoší, kde zubožený skot vlivem špatné nebo žádné péče hynul hladem. Čtěte také. Druhý pak v domě chovatelky psů v jedné obci u Dvora Králové, která je dlouhodobě zanedbávala. Čtěte také.

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz

Ilustrační foto: Státní veterinární správa, ctidoma.cz     

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama