reklama 

Recidivista vykrádal sklepní kóje, způsobil škodu za čtvrt miliónu

14.11.2019  •  Krimi  • 
čtenost 1270

/VIDEO/ Přes tři měsíce trvající série krádeží ve sklepních kójích a kolárnách skončila. Podle kriminalistů je pachatelem 24letý recidivista z Hradce Králové. Bral zejména kola, kufry a nářadí. Způsobil škodu za 250 tisíc korun. Informaci dnes zveřejnila policejní mluvčí Eva Prachařová.

Recidivista vykrádal sklepní kóje, způsobil škodu za čtvrt miliónu

Vloupačky do sklepů se začaly objevovat na konci července. Kriminalistům bylo od počátku jasné, že se jedná o sériovou činnost jednoho pachatele. A našli ho mezi recidivisty. V policejní síti uvízl teprve 24letý mladík z Hradce Králové, v minulosti několikrát odsouzený za majetkovou i násilnou trestnou činnost, tou dobou navíc v podmínce.

„Vyšetřovatel hradeckých kriminalistů mu na základě provedených šetření a získaných důkazních materiálů v současné době klade za vinu 26 skutků, spáchaných ve 14 jednáních v době od 25. července do 7. listopadu převážně na Trutnovsku, Hradecku, Náchodsku, ale i Pardubicku,“ upřesnila Eva Prachařová.

Za tu dobu si stačil přivlastnit a následně rozprodat věci za bezmála 240 tisíc korun. Dalších 12 tisíc škody mu policisté přičetli za poškozené zámky a interiéry domů. Mladík kradl ve dne i v noci, za pomoci přineseného nářadí vnikal do koláren, sklepních kójů nebo bytů.

„Odtud si odnášel jízdní kola, přičemž si vybíral ta kvalitnější, doplňky na kola, elektrické i jiné nářadí, cestovní kufry a další zpeněžitelné předměty,“ uvedla mluvčí.

Vyšetřovatel se zlodějem zahájil trestní stíhání pro přečiny krádeže, porušování domovní svobody a poškození cizí věci. Soudce na návrh státního zástupce poslal mladíka do vazby. Aktuálně mu hrozí až pět let vězení. Podle policie je ale možné, že během vyšetřování ještě naroste počet spáchaných krádeží, a tím i způsobená škoda.

(pac, tz-pra)
pavel@trutnovinky.cz

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama