reklama 

Řidička auta přehlédla muže na přechodu, utrpěl vážné zranění

4.11.2019  •  Krimi  • 
čtenost 2251

K dopravní nehodě, která si vyžádala vážné zranění, došlo dnes krátce před šestou hodinou ranní v Hostinném. „Sedmatřicetiletá řidička osobního auta Suzuki Ignis na přechodu pro chodce přehlédla devětašedesátiletého muže. Po nárazu utrpěl zranění, které si vyžádalo transport do vrchlabské nemocnice,“ uvedla policistka Lucie Konečná.

Řidička auta přehlédla muže na přechodu, utrpěl vážné zranění

Ovlivnění řidičky alkoholem vyloučila policisty provedená dechová zkouška. Škoda na vozidle byla předběžně vyčíslena na 10 tisíc korun. Okolnosti a přesná příčina dopravní nehody je v současné době předmětem dalšího vyšetřování trutnovských dopravních policistů.RADY POLICIE KE ZVÝŠENÍ VIDITELNOSTI CHODCŮ A CYKLISTŮ

•    Používejte reflexní a fluorescenční materiály a kombinujte je, abyste byli dobře vidět za světla i za tmy.
•    Reflexní předměty umístěte nejlépe ke konci rukávů, blízko ke kolenům a do úrovně pasu, cyklisté také na přilbu a kolo.
•    Dětem pořiďte oblečení, školní brašny a doplňky opatřené reflexními a fluorescenčními bezpečnostními prvky.
•    Nejen automobily mají povinnost svítit, také cyklista je rovněž povinen za snížené viditelnosti mít za jízdy rozsvícen světlomet s bílým světlem svítícím dopředu a zadní svítilnu se světlem červené barvy nebo přerušovaným světlem červené barvy. Varovné blikající koncové světlo lze spatřit až do vzdálenosti 1000 metrů. Řidič auta tak může cyklistu včas vidět a přizpůsobit rychlost jízdy dané situaci. (zdroj BESIP).
•    Chodec za snížené viditelnosti je povinen být označen reflexními prvky mimo obec. Přesto však policisté doporučují, aby chodci měli tyto prvky i v obci, protože tím mnohonásobně zvýší šanci, aby je mohli řidiči spatřit včas a správně zareagovat.

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz
Foto: Policie ČR
 

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama