reklama 

Tragickou nehodu způsobila rychlá jízda, viník je trestně stíhán

6.11.2019  •  Krimi  • 
čtenost 3976

Vyšetřovatel trutnovských kriminalistů zahájil trestní stíhání třicetiletého řidiče sportovního vozu Ford Mustang pro trestný čin usmrcení z nedbalosti a těžké ublížení na zdraví z nedbalosti. Stíhání se vztahuje k tragické dopravní nehodě, která se stala 21. září po poledni u Špindlerova Mlýna.

Tragickou nehodu způsobila rychlá jízda, viník je trestně stíhán

Řidič vozu Ford Mustang, který vezl dvanáctileté dítě, ve směru od Vrchlabí vjel v zatáčce do protisměru ve chvíli, kdy od Špindlerova Mlýna přijíždělo další osobní auto Škoda Rapid. V něm tehdy cestovali devětačtyřicetiletý řidič a sedmačtyřicetiletá spolujezdkyně. Řidič rapidu čelní střet nepřežil, žena byla s těžkým zraněním letecky transportována do Fakultní nemocnice v Hradci Králové.

„Na základě předběžných zjištění znalce z oboru doprava bylo prokázáno, že rychlost pohybu vozu Ford Mustang přesahovala výrazně nejvyšší povinný limit. Znalec konstatoval, že obě auta byla v době před osudovým střetem v dobrém technickém stavu a nebyla zjištěna žádná závada, která by mohla mít vliv na vznik dopravní nehody,“ uvedla policejní mluvčí Eva Prachařová.

Podle vyjádření znalce byl jedinou a výhradní příčinou této bouračky způsob jízdy řidiče automobilu Ford Mustang. Vyšetřování tragické nehody i nadále pokračuje.

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz
Foto: hasiči Špindlerův Mlýn

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama