Čtvrtek

30. května 2024

Nyní

17°

Zítra

18°

Svátek má

V centru Dvora Králové hořelo, městský úřad raději evakuoval asi 80 lidí

26. 11. 2019

V centru Dvora Králové hořelo, městský úřad raději evakuoval asi 80 lidí 0 snímků
Na historickém Masarykově náměstí ve Dvoře Králové nad Labem dnes hořelo. Plameny zasáhly střechu jednoho z domů. Na místě zasahovalo devět hasičských jednotek. Z městského úřadu, který sídlí poblíž, raději evakuovali zhruba 80 lidí. Nikdo při požáru nebyl zraněn. Škoda způsobená ohněm je předběžně odhadnutá na tři miliony korun, oznámila mluvčí hasičů Martina Götzová.

Požár byl hasičům ohlášen krátce před 11. hodinou. „Oheň zasáhl střechu domu, kde je v přízemí elektroprodejna, částečně se rozšířil i na střechu vedlejšího domu, ale tam se povedlo hasičům oheň velmi rychle zastavit, byla tak poškozená jen menší část. Střecha z druhé stranu hořícího domu byla jen zadýmená,“ uvedla Götzová.

Ještě před příjezdem hasičů lidé opustili zasažený dům i okolních budovy, včetně městského úřadu, který sídlí v bezprostřední blízkosti. „Objekt opustilo asi osmdesát lidí, pracovníci úřadu i návštěvníci,“ potvrdila mluvčí úřadu Miroslava Kameníková.

Kvůli ohni byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu. Hasiči na místě měli dva vozy se žebříky, devět cisteren s vodou a protiplynový kontejner z Hradce Králové, aby měli dost dýchací techniky. „Po 12. hodině byl požár lokalizován, už se nešířil, ale dalších pět hodin trvalo dohašování a likvidační práce,“ upřesnila mluvčí hasičů Götzová. Hasiči museli rozebrat část zasažené střechy, aby se dostali k ohniskům požáru.

Škoda, kterou požár napáchal, byla velmi předběžně stanovena na 3 miliony korun. „Do této částky jsou zahrnuty poškozené střechy, vybavení dílen, které se v domě nacházely, ale také skladované zboží v obchodu s elektrem, jež byl umístěn v přízemí domu. Hasičům se na druhou stranu podařilo uchránit hodnoty odhadem kolem 20 milionů korun,“ dodala mluvčí hasičů Martina Götzová.

Dům zasažený požárem patří městu, momentálně je ale pronajatý soukromníkovi.

(pac, tz-gö)
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Hasiči