Neděle

19. května 2024

Nyní

17°

Zítra

21°

Svátek má

V centru Trutnova vyhořela asijská restaurace

30. 11. 2019

V centru Trutnova vyhořela asijská restaurace 0 snímků
/VIDEO/ Pět hasičských jednotek muselo dnes zasahovat u požáru asijské restaurace Nem Viet v Barvířské ulici (u Svatojánského náměstí) v Trutnově. Oheň zcela zničil provozovnu, z pater nad bistrem lidé prchli ještě před příjezdem hasičů. Nikdo přitom nebyl zraněn. Příčinou požáru byl zřejmě hořící olej na pánvi. Škoda je zhruba 800 tisíc korun.

Požár byl hasičům ohlášen krátce před desátou hodinou dopoledne. Oheň byl natolik silný, že bistro prakticky kompletně vyhořelo. Kouř byl tak hustý, že byl pozorovatelný i z okrajových částí města. „Všichni lidé z pater nad bistrem opustili objekt ještě před příjezdem hasičů,“ uvedla mluvčí hasičů Martina Götzová.

K zásahu přijeli profesionální hasiči z Trutnova, a dobrovolní z Horního Starého Města, Hajnice, Mladých Buků a Svobody nad Úpou. Zasahovat museli v dýchacích přístrojích. Kromě hašení ohně se museli postarat rovněž o zchlazení tlakových lahví, které byly v restauraci. „Požár byl zlikvidován krátce před polednem,“ potvrdila mluvčí.Hasiči celý objekt odvětrali a kolem poledne začal požářiště ohledávat vyšetřovatel hasičů. "Zjistil, že za vznikem požáru stála s největší pravděpodobností nedbalost, kdy došlo ke vznícení oleje na pánvi a následnému rozšíření požáru," upřesnila Götzová.

Škoda, kterou plameny napáchaly, byla vyčíslena na 800 tisíc korun. "Díky rychlému zásahu jednotek požární ochrany se podařilo uchránit hodnoty představující asi 6 milionů korun," mluvčí hasičů Martina Götzová.

Pavel Cajthaml
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Pavel Cajthaml, Hasiči a Facebook (Hasiči Buky a Hasiči HSM)
Videa: Facebook Hasiči Horní Staré Město, Hasiči Buky