reklama 

V centru Trutnova vyhořela asijská restaurace

30.11.2019  •  Krimi  • 
čtenost 13857
 • komentářů 1

/VIDEO/ Pět hasičských jednotek muselo dnes zasahovat u požáru asijské restaurace Nem Viet v Barvířské ulici (u Svatojánského náměstí) v Trutnově. Oheň zcela zničil provozovnu, z pater nad bistrem lidé prchli ještě před příjezdem hasičů. Nikdo přitom nebyl zraněn. Příčinou požáru byl zřejmě hořící olej na pánvi. Škoda je zhruba 800 tisíc korun.

V centru Trutnova vyhořela asijská restaurace

Požár byl hasičům ohlášen krátce před desátou hodinou dopoledne. Oheň byl natolik silný, že bistro prakticky kompletně vyhořelo. Kouř byl tak hustý, že byl pozorovatelný i z okrajových částí města. „Všichni lidé z pater nad bistrem opustili objekt ještě před příjezdem hasičů,“ uvedla mluvčí hasičů Martina Götzová.

K zásahu přijeli profesionální hasiči z Trutnova, a dobrovolní z Horního Starého Města, Hajnice, Mladých Buků a Svobody nad Úpou. Zasahovat museli v dýchacích přístrojích. Kromě hašení ohně se museli postarat rovněž o zchlazení tlakových lahví, které byly v restauraci. „Požár byl zlikvidován krátce před polednem,“ potvrdila mluvčí.Hasiči celý objekt odvětrali a kolem poledne začal požářiště ohledávat vyšetřovatel hasičů. "Zjistil, že za vznikem požáru stála s největší pravděpodobností nedbalost, kdy došlo ke vznícení oleje na pánvi a následnému rozšíření požáru," upřesnila Götzová.

Škoda, kterou plameny napáchaly, byla vyčíslena na 800 tisíc korun. "Díky rychlému zásahu jednotek požární ochrany se podařilo uchránit hodnoty představující asi 6 milionů korun," mluvčí hasičů Martina Götzová.

Pavel Cajthaml
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Pavel Cajthaml, Hasiči a Facebook (Hasiči Buky a Hasiči HSM)
Videa: Facebook Hasiči Horní Staré Město, Hasiči Buky

Diskuse

30.11.2019 Martin Procházka
Bomba je vec urcena k vybuchu! Tohle je tlakova lahev.

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama