reklama 

Za pohlavní zneužívání chlapců dostal trenér dva roky vězení

6.11.2019  •  Krimi  • 
čtenost 3211

Dva roky ve věznici s ostrahou si odsedí dvacetiletý muž z Trutnova, který pohlavně zneužíval nezletilé chlapce ve sportovním oddíle, v němž působil jako trenér. Trest je na dolní hranici možné sazby. Horní činila až deset let.

Za pohlavní zneužívání chlapců dostal trenér dva roky vězení

Rozsudek zazněl u okresního soudu už 28. srpna, ale trenér se proti němu odvolal. Definitivně byl o případu jasno v půlce října, kdy krajský soud odvolání zamítl a potvrdil trest z Trutnova. Odsouzený už je ve vězení. „Z vazební věznice v Hradci Králové byl poté, co rozsudek nebyl právní moci, přeeskortovaný rovnou do výkonu trestu,“ potvrdila mluvčí Okresního soudu v Trutnově Miroslava Purkertová.

Oba soudy uznaly mladíka vinným ze spáchání zvlášť závažného zločinu pohlavního zneužití, dílem dokonaného, dílem nedokonaného, ukončeného ve stadiu přípravy. „Navíc má soudem uložený zákaz činnosti na deset let, po tu dobu nesmí pracovat s lidmi mladšími osmnácti let. Rovněž mu bylo uloženo ochranné psychiatrické sexuologické léčení v ústavní formě,“ uvedla mluvčí Purkertová.

Pohlavního zneužití se dvacetiletý muž z Trutnova podle rozsudku dopustil v období od loňského prosince do letošního února. Zneužívání oznámil jako první třináctiletý chlapec. Policisté se případem ihned začali zabývat. Už v prvních dnech vyšetřování mladíka zadrželi, zahájili proti němu trestní stíhání, obvinili ho z trestného činu pohlavní zneužití a soudce ho poslal do vazby. Na konci července policejní komisař ukončil vyšetřování a spis předal státnímu zástupci s návrhem na podání obžaloby.

Veřejně se k případu policisté vyjádřili teprve před týdnem a jen velmi stručně. „Vzhledem k citlivosti případu, ve kterém figurují nezletilé osoby, se nemůžeme blíže k případu vyjadřovat,“ vysvětlil policejní mluvčí Lukáš Vincenc.

(pac, pu, tz-vi)
pavel@trutnovinky.cz

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama