Neděle

25. února 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Při bouračkách sehrál roli sníh na silnicích, saunu zachvátil požár

30. 12. 2019

page.Name
V průběhu minulého víkendu došlo na silnicích trutnovského regionu k několika dopravním nehodám, na nichž měl podíl sníh. Například v Peci pod Sněžkou se převrátila rolba, ze které unikly provozní kapaliny. Přivolaní hasiči následky karambolu odstranili a rolbu vrátili zpět na kola. V Janských Lázních zase auto sjelo ze zasněžené silnice a narazilo do domu.

Jedna osoba se zranila při havárii osobního automobilu ve Strážném a musela být Zdravotnickou záchrannou službou převezena do nemocnice. Vůz zřejmě dostal smyk, převrátil se přes střechu a skončil mimo komunikaci. Pád ze stráně hrozil při dvou nehodách aut ve Velké Úpě a nedaleko Dolní Brusnice ze silnice.

Kromě dopravních nehod ještě včera ráno vypukl požár sauny v blízkosti rodinného domu v Batňovicích. „Přivolaní hasiči na jeho likvidaci nasadili vysokotlaký proud a zhruba za hodinu se s ním vypořádali. Potom postupně rozebrali střešní konstrukci a požár dohasili,“ uvedla Alena Kuthanová z Hasičského záchranného sboru Královéhradeckého kraje. Hmotné škody byly vyčísleny na 200 tisíc korun. Příčina požáru se vyšetřuje.  

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz
Foto: HZS Královéhradeckého kraje