Pátek

14. června 2024

Nyní

Zítra

12°

Svátek má

To se nepovedlo. Cizinec kradl kola z auta, byl ale viděn a utekl

17. 12. 2019

page.Name
Tomu se říká nepovedená krádež. Jednatřicetiletý cizinec si v sobotu večer vyhlédl jeden z autosalonů v Trutnově, kde hodlal v oploceném areálu ukrást kola z automobilu VW Tiguan. Vzal si na to nářadí a pustil se do díla. „Demontoval čtyři hliníkové disky s pneumatikami v celkové hodnotě 40 tisíc korun. Auto pak podložil tvárnicemi,“ popsal případ policejní mluvčí Lukáš Vincenc.

Podle něj si však zloděj nepočínal zrovna nenápadně, byl viděn při krádeži a dal se s prázdnou na útěk. „Nedaleko dokonce nechal zaparkované vozidlo, do kterého chtěl lup naložit. Policisté po upozornění náhodné svědkyně přijeli na místo, případ zdokumentovali a vozidlo zajistili,“ uvedl mluvčí. Po několika dnech si muž pro své auto přijel v domnění, že policisté nic netuší. To se ale přepočítal.

Automobil mu nevydali, protože byl registrován na jeho partnerku. Navíc po důkladném vyšetřování případu, podrobili cizince výslechu. Pod tíhou některých skutečností a nesrovnalostí v jeho výpovědi se po nějaké době k činu přiznal s tím, že si chtěl vylepšit svou finanční situaci,“ dodal Vincenc.

Ze spáchání přečinů krádež ve stádiu pokusu a poškození cizí věci byl odsouzen nejen k trestu vyhoštění z republiky na délku čtyř let, ale také k náhradě vzniklé škody za poškození vozidla a oplocení přesahující částku 14 tisíc korun.

(hyš, tz-vi)
hynek@trutnovinky.cz
Ilustrační foto: Miloš Šálek