reklama 

Celníci chytili Poláka s autem za 1,7 milionu ukradeným v Německu

23.10.2019  •  Krimi  • 
čtenost 3633

Všímavost celníka vedla k dopadení třiadvacetiletého Poláka, který převážel přes naše území luxusní auto odcizené v Německu. Po neúspěšném pokusu o útěk mladík skončil v policejní cele. Hrozí mu až osm let vězení.

Celníci chytili Poláka s autem za 1,7 milionu ukradeným v Německu

Trojice celníků si všimla podezřelého včera v pravé poledne na jedné z polních cest v obci Zlatá Olešnice na Trutnovsku. „Vysoký mladý muž atletické postavy si se zájmem prohlížel zaparkované Audi S8 černé barvy. Celníci se rozhodli jej zkontrolovat,“ oznámila mluvčí celníků Jitka Fajstavrová.

V tu chvíli ještě netušili, že příští minuty stráví jeho pronásledováním. Když je muž spatřil, nastoupil okamžitě do vozu. Ujet se mu ale nepovedlo, protože mu celníci služebním autem zablokovali výjezd. Dal se proto na útěk. „Běžel velmi svižným tempem po polní cestě směrem k obci Žacléř, kde se schoval ve vysoké trávě. Jeho úkryt ovšem příslušníci hlídky mobilního dohledu brzy odhalili, použili namířenou střelnou zbraň, slovní výzvy, svedli jej na zem a přiložili služební pouta,“ upřesnila Fajstavrová.

Na místě celníci lustrací zjistili, že auto bylo ukradené v Německu. V kabině objevili technické zařízení, které rušilo veškeré telefonní signály, aby vůz nemohl být sledován lokalizačními přístroji.

Následně předali Poláka přivolaným policistům. Je podezřelý z trestného činu legalizace z výnosu trestné činnosti. "Provedeným šetřením a výslechem cizince kriminalisté dospěli k závěru, že luxusní automobil v hodnotě nejméně 1,7 miliónu korun měl muž pouze převážet,“ uvedl policejní mluvčí Lukáš Vincenc.

Způsobená škoda je předběžně odhadnuta na více než 1,7 milionů korun. I proto muži hrozí v případě odsouzení dva až osm roků vězení. „Muž je momentálně v policejní cele a čeká na čtvrteční rozhodnutí o vzetí do vazby,“ dodal Vincenc.

Pavel Cajthaml
pavel@trutnovinky.cz 
Foto: Celní správa

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama