reklama 

Dva řidiči před jízdou pili alkohol, usedli za volant a bourali

7.10.2019  •  Krimi  • 
čtenost 2682
 • komentářů 1

Přestože řidiči moc dobře vědí, že za volant automobilu se usedá výhradně ve střízlivém stavu, někteří z nich to stále nerespektují a ohrožují tak sebe i ostatní účastníky silničního provozu. A právě alkohol byl příčinou dvou víkendových dopravních nehod.

Dva řidiči před jízdou pili alkohol, usedli za volant a bourali

Ta první se stala v sobotu dopoledne ve Vrchlabí. „Pětatřicetiletý řidič auta Škoda Octavia odbočoval z vedlejší na hlavní komunikaci ve Valteřické ulici. Nedal přednost vozidlu Peugeot Boxer, se kterým se střetl,“ popsal bouračku policejní mluvčí Lukáš Vincenc. Viník nehody nadýchal 0,34 promile alkoholu a policisté mu zadrželi řidičský průkaz. Hmotná škoda je předběžně vyčíslená na 55 tisíc korun.

Další nehoda se odehrála včera krátce po druhé hodině ranní u Hřibojed. Třiadvacetiletý řidič automobilu VW Bora pod vlivem alkoholu nezvládl řízení, vyjel mimo parkoviště a narazil do dřevěného kůlu oplocení lesa. Dechová zkouška měla hodnotu 1,93 promile alkoholu. Navíc se ukázalo, že muž není držitelem řidičského průkazu. Škoda je zhruba 15 tisíc korun. V obou případech podnapilým řidičům hrozí tříleté vězení.

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz
Foto: Policie ČR

Diskuse

8.10.2019 Josef Janický st.
Tomu kdo stanovil škodu na 15 tisíc korun bych nechal tu kapotu vyklepat a nárazník slepit. Jen lak bude stát o mnoho víc !

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama