reklama 

Koloběžkář najel do protisměru, kde se srazil s autem

15.10.2019  •  Krimi  • 
čtenost 3381

K neobvyklému střetu elektrické koloběžky s osobním autem došlo v pondělí odpoledne na kruhové křižovatce u obchodního domu Albert.

Koloběžkář najel do protisměru, kde se srazil s autem

Krátce před půl čtvrtou způsobil 62letý muž na elektrokoloběžce Hiepe Scooters zmatek, když nerespektoval tradiční směr jízdy, a místo vpravo proti směru hodinových ručiček se vydal vlevo. Snaha zkrátit si cestu mu ale nevyšla. „Přední částí elektrokoloběžky se střetl s levou přední částí osobního vozidla Toyota, které jelo po kruhovém objezdu správným směrem,“ oznámila policejní mluvčí Eva Prachařová.

Při nehodě utrpěl koloběžkář naštěstí jen lehké zranění, se kterým byl odvezen na ošetření a bez hospitalizace byl následně propuštěn do domácího léčení. „S cyklistou i s řidičem osobního vozidla policisté na místě provedli dechovou zkoušku, která vyloučila požití alkoholu,“ uvedla Prachařová.

Na elektrokoloběžce vznikla škoda za 5 tisíc korun, na autě za 10 tisíc. „Technická závada jako příčina nehody nebyla na místě zjištěna ani uplatněna,“ zdůraznila Prachařová.

Policisté zaevidovali incident jako malou dopravní nehodu a vyřešili ji na místě. „Neukázněnému koloběžkáři za nerespektování zákona o silničním provozu a způsobení nehody uložili blokovou pokutu tisíc korun,“ upřesnila Prachařová.

Ostatní jezdce na elektrických koloběžkách policisté upozorňují, že zákon o provozu na pozemních komunikacích a pravidla pohybu na silnicích platí i pro koloběžkáře.

Pavel Cajthaml
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Policie ČR

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama