reklama 

Motorista srazil sloupek u závory, vinu chtěl hodit na projektanta parkoviště

8.10.2019  •  Krimi  • 
čtenost 3761

/VIDEO/ Kuriózní nehoda se stala v pátek před devátou ráno na novém parkovišti Na Nivách. Řidič vozu Hyundai srazil k zemi sloupek závorového systému. Ještě kurióznější bylo jeho následné jednání - vinu se snažil hodit na projektanta parkoviště. Informaci zveřejnila městské policie.

Motorista srazil sloupek u závory, vinu chtěl hodit na projektanta parkoviště

Moderní parkoviště pro 85 aut už je motoristům k dispozici. Závorový systém a parkomaty ještě ale v ostrém provozu nejsou. „Teprve ve čtvrtek nám předali z firmy klíče, že závorový systém nainstalovali. A v pátek ráno před devátou se stala taková nehoda,“ upřesnil velitel strážníků Radek Svoboda.

Jak je patrné z videozáběru městské bezpečnostní kamery, šofér hyundaie srazil sloupek, který je součástí vjezdu do parkoviště. „Místo aby jel rovně, nepochopitelně zahnul vlevo, přejel přes obrubník a přitom srazil sloupek,“ potvrdil Svoboda.Nakonec se motorista k činu sám přihlásil, pro svoje chování měl ale poněkud netradiční vysvětlení. „Ohradil se, že si prý naboural auto proto, že je špatně vyprojektované parkoviště,“ prohlásil Svoboda.

Městu při nehodě vznikla škoda přesahující 15 tisíc korun. „Incident se obešel bez alkoholu. Dopravní policisté vyřešili nehodu na místě uložením pokuty,“ doplnil Lukáš Vincenc, mluvčí Policie ČR.

Nárazy do parkomatů jsou podle strážníků poměrně časté. Bohužel, lidé často nabourají a z místa ujedou. „Je to každou chvíli, kdy nám někdo vrazí do stojanu. Všechna parkoviště jsou pod dohledem kamer. Nemá tedy smysl ujíždět, řidiče stejně podle videozáběrů najdeme,“ upozornil Svoboda.

Vyzývá zároveň motoristy, aby byli při parkování ohleduplnější. „Prosíme, aby byli opatrnější s auty hlavně u parkovacích stojanů. Děkujeme za pochopení a používání rozumu při řízení,“ dodal velitel strážníků Radek Svoboda.

Pavel Cajthaml
pavel@trutnovinky.cz
Foto a Video: Městská policie Trutnov

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama