reklama 

Muž, který natáčel hosty skrytou kamerou, do vězení nepůjde. Dostal podmínku

2.10.2019  •  Krimi  • 
čtenost 1997

Osmapadesátiletý muž, který skrytě nainstalovanou kamerou natáčel v penzionu v Dolní Kalné hosty při převlékání a osobní hygieně, do vězení nepůjde. Soudce mu uložil podmíněný trest, i když původně majiteli hrozily dva roky nepodmíněně.

Muž, který natáčel hosty skrytou kamerou, do vězení nepůjde. Dostal podmínku

„Policejní vyšetřovatel postoupil v těchto dnech veškerý spisový materiál státnímu zastupitelství s návrhem na podání obžaloby. Obviněný muž pak stanul u Okresního soudu v Trutnově a soudce ho trestním příkazem odsoudil k podmíněnému trestu odnětí svobody a propadnutí věci,“ konstatoval policejní mluvčí Lukáš Vincenc. s úmyslem pořídit intimní záběry

Odsouzený natáčel hosty od loňského srpna do letošního února. Podle policie s úmyslem pořídit intimní záběry, a to nejen tajně skrytou kamerou, ale přemísťoval ji také v pokojích a dokonce ji umístil do společné koupelny.

Svým jednáním způsobil osmadvaceti poškozeným vážnou újmu na jejich právech, zejména v porušení práva na soukromí a na pořizování audio či video záběrů pouze se souhlasem nahrávaných osob, na což pamatuje občanský zákoník.

Při vyšetřování kriminalisté v ubytovacím zařízení zajistili jako důkazy dva počítače, nahrávací zařízení s SD kartou a flash disk. Výpočetní techniku zaslali ke zkoumání na specializované pracoviště. „Analýzou bylo v paměti zařízení zjištěno několik desítek souborů s videozáznamy a fotografiemi ubytovaných osob včetně mladších osmnácti let,“ dodal mluvčí.

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama