reklama 

Požárů ubylo, přesto škoda přesáhla 7 milionů korun

9.10.2019  •  Krimi  • 
čtenost 355

Méně výjezdů a méně požárů. Tak se dá stručně shrnout pohled do statistiky hasičských výjezdů v trutnovském okrese ve třetím čtvrtletí.

Požárů ubylo, přesto škoda přesáhla 7 milionů korun

Během července, srpna a září vyjeli hasiči k 379 událostem, což je v porovnání se stejným obdobím loňského roku o 90 méně. „Jako tradičně nejčastěji poskytovali technickou pomoc, tedy otvírání bytů, pomoc s pacienty, odklízení stromů, čerpání vody a podobně. Celkem to bylo 205 případů,“ oznámil Pavel Kuřitka z Hasičského záchranného sboru v Trutnově.

V 74 případech (loni 83) hasiči asistovali u dopravních nehod (např. vyprošťování osob).

Proti loňsku klesl i počet požárů. Letos bylo hlášeno 53 případů, loni 72. „Oheň způsobil škodu za zhruba 7,3 milionů korun, uchráněné hodnoty byly vyčísleny na 336,1 milionů korun,“ upřesnil Kuřitka.

Největší požáry od sebe dělilo deset červencových dnů: hořel úmyslně zapálený rodinný dům v Trutnově (škoda 5 milionů) a kvůli nedbalosti stodola ve Studenci (škoda 450 tisíc).

Trošku jiný je pohled na statistiku roku 2019. Letos už hasiči museli k 1264 událostem. Proti loňsku (1129) je to nepatrný nárůst, jde o důsledek několika větrných kalamit. Častěji museli hasiči k bouračkám (689 letos, 579 loni).

„Počet požárů extrémně vzrostl vlivem výrazného sucha na 195 případů se škodou zhruba 11,9 milionů korun. Loni jich bylo 159 se škodou téměř 11,9 milionů korun,“ uvedl Pavel Kuřitka. Při požárech letos zemřeli dva lidé.

(pac, tz)
pavel@trutnovinky.cz
Foto: hasiči

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama