reklama 

Při požáru bytu se zranil hasič, nadýchal se zplodin

15.10.2019  •  Krimi  • 
čtenost 1686

Škodu minimálně za 600 tisíc korun způsobil úterní požár v Tyršově ulici ve Dvoře Králové nad Labem. Hlášeni jsou tři zranění, mezi nimi jeden hasič.

Při požáru bytu se zranil hasič, nadýchal se zplodin

Záchranné jednotky byly přivolány k ohni před polednem. V té době z oken bytu ve druhém nadzemním podlaží vycházel kouř a plameny, navíc uvnitř měli být lidé. Operační důstojník vyslal na místo postupně sedm jednotek hasičů - profesionální ze Dvora Králové, Trutnova a Jaroměře a dobrovolné jednotky z Bílé Třemešné, Hajnice, Žirče a Dubence.

„Po prvotním průzkumu ohlásil velitel zásahu, že všechny osoby se již nachází venku. Plamenné hoření bylo brzy zlikvidováno, lokalizace byla ohlášena v pravé poledne,“ oznámila mluvčí hasičů Martina Götzová.

Kompletně hasiči oheň zlikvidovali těsně před 13. hodinou. Zdravotníci se museli postarat o tři zraněné lidi. „Mezi zraněnými byl také jeden hasič, který se nadýchal zplodin hoření,“ upřesnila Götzová.

Přímá škoda, kterou požár způsobil, byla vyčíslena asi na 600 tisíc korun. Škoda vznikla nejen na zasažené bytové jednotce, ale také na sousedním bytě. „Díky rychlému zásahu hasičů však byly uchráněny další hodnoty představující asi 10 milionů korun,“ dodala Martina Götzová.

Příčina vzniku požáru je předmětem vyšetřování.

Pavel Cajthaml
pavel@trutnovinky.cz
Foto: hasiči

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama