reklama 

Zcela vyčerpané ženě na Sněžce pomohla horská služba

14.10.2019  •  Krimi  • 
čtenost 2327

Náročný víkend má za sebou Horská služba v Krkonoších. Teplé a slunečné počasí totiž přilákalo do hor výrazně víc návštěvníků, než obvykle. S vyšším počtem turistů vzrostl záchranářům i počet zásahů.

Zcela vyčerpané ženě na Sněžce pomohla horská služba

V sobotu museli hned čtyřikrát vyjíždět ke zraněným cyklistům. Ke dvěma nehodám došlo přímo ve Špindlerově Mlýně, další se pak staly v horském terénu. „Dá se říci, že všechny nehody byly zaviněny nedodržováním zásad horského cyklisty. Především jde o přeceňování vlastních schopností a nerespektování stavu sjížděné cesty,“ oznámil Pavel Jirsa, náčelník Horské služby Krkonoše.

Záchranáři vyjeli rovněž ke zcela vyčerpané ženě v oblasti vrcholu Sněžky. „Jsme rádi, že takto postižená byla jen jedna turistka. Na Sněžku o víkendu zamířily doslova davy z polské i naší strany hory. A to i přesto, že z Pece pod Sněžkou lanovka kvůli silnému větru jezdila jen na Růžovou horu,“ uvedl náčelník Jirsa.

Do Obřího dolu musel dokonce zamířit i vrtulník Letecké záchranné služby z Hradce Králové. „Na cestě mezi Pecí a Slezskou boudou v oblasti Trkače jsme museli zasahovat u muže v bezvědomí. Posádka vrtulníku jej byla nucena vytáhnout ze složitého terénu v podvěsu,“ doplnil Pavel Jirsa.

Kromě mnoha dalších drobnějších zásahů asistovala horská služba také u resuscitace staršího muže v Jablonci nad Jizerou.

(pac, tz-raz)
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Horská služba Krkonoše

 

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama