reklama 

Zloděje kol si okradení cyklisté sami vypátrali

30.10.2019  •  Krimi  • 
čtenost 1711

Tak to opravdu nevyšlo. Dva zloději sice nejprve okradli cyklisty, ale téměř vzápětí se nechali chytit. Jeden přímo okradenými, druhý přivolanými policisty. Oba skončili za mřížemi.

Zloděje kol si okradení cyklisté sami vypátrali

Ke krádeži jízdních kol došlo v neděli krátce před půl osmou večer v chodbě bytového domu ve Vrchlabí. Skupinka cyklistů si odložila na chodbě po vyjížďce a šli společně posedět.

„Po nějaké době zjistili, že tři kola značky Author chybí a hned je proto začali hledat po okolí. To se jim skutečně podařilo a na jednom z odcizených kol dohnali sedmadvacetiletého muže, kterého zastavili,“ uvedl policejní mluvčí Lukáš Vincenc.

Pak přivolali policisty. Hlídka za nedlouho dostihla ještě dvaatřicetiletého muže s dalším odcizeným kolem. „První muž pak policistům označil místo, kam ukryl chybějící třetí kolo. Všechna kola si majitelé převzali zpět z drobnými oděrkami a vzniklou škodu si vyčíslili celkově v řádu stokorun,“ řekl Vincenc.

Z policejního šetření vyplynulo, že se oba zloději na krádeži předem domluvili. „Mladší měl první odcizené kolo předat svému staršímu komplicovi, jako splátku dluhu. Následně se však měl na místo vrátit znovu a odcizit ještě další dvě kola,“ sdělil Vincenc.

Dvaatřicetiletý muž si již vyslechl podezření z přečinu legalizace výnosů z trestné činnosti. Vzhledem k tomu, že byl nedávno odsouzen k osmnáctiměsíčnímu nepodmíněnému trestu za jinou trestnou činnost, který ještě nenastoupil, soudce ho včera poslal rovnou do výkonu trestu odnětí svobody.

„Ve věznici si počká na případný další trest. Za zmíněný přečin mu navíc v případě odsouzení hrozí až čtyřletý pobyt za mřížemi,“ upřesnil Vincenc.

Mladšímu sedmadvacetiletému muži policejní komisař sdělil podezření z přečinu krádež. Přitěžující pro něho bude i skutečnost, že se začátkem letošního října pokusil krást v jednom z obchodů ve Vrchlabí. „Také on včera stanul u Okresního soudu v Trutnově a soudce ho poslal do vazby. Přihlédl k jeho trestní minulosti a skutečnosti, že brány věznice opustil v červenci tohoto roku. V případě odsouzení mu nyní hrozí až tříletý trest odnětí svobody,“ dodal policejní mluvčí Lukáš Vincenc.

(pac, tz-vi)
pavel@trutnovinky.cz

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama