reklama 

Zloděje mobilů, peněz a auta chytili do půl hodiny

29.10.2019  •  Krimi  • 
čtenost 1025

Jen velice krátce se mohli radovat z kradených věcí dva mladí zloději. Brzy je totiž chytili policisté.

Zloděje mobilů, peněz a auta chytili do půl hodiny

Případ se odehrál v pátek večer. Krátce před půl desátou večer obdrželi policisté oznámení o krádeži osobního auta Fiat zaparkovaného před kulturním domem v Trutnově.

„Okamžitě se rozběhla rozsáhlá pátrací akce a policisté začali auto hledat. Výsledek na sebe nenechal dlouho čekat. Jedoucí vozidlo zastavili v Chotěvicích chvíli před dvaadvacátou hodinou. Dva mladíky, kteří v něm jeli, zadrželi,“ řekl policejní mluvčí Lukáš Vincenc.

Podle kriminalistů dva muži ve věku 21 let odcizili z šatny kulturního domu dva mobilní telefony, peníze a klíčky od vozu Fiat, kterým pak z místa odjeli. „Poškození vyčíslili škodu na více než 220 tisíc korun,“ uvedl policejní mluvčí. Auto i mobily už policisté vrátili původním majitelům.

Mladíci mají podle policistů z minulosti již zkušenosti s porušením zákona. Oba například usedli za volant vozidla Fiat s vědomím, že mají vysloven pravomocný zákaz řízení. „Po krádeži se v řízení vystřídali, ačkoliv věděli, že řídit nesmí. Jeden z dvojice má dokonce udělen zákaz řízení opakovaně a druhý má navíc za sebou také odsouzení za majetkovou trestnou činnost,“ uvedl policejní mluvčí.

Policejní komisař už zahájil proti oběma zlodějům trestní stíhání a obvinil je z přečinů neoprávněné užívání cizí věci, krádež a maření výkonu úředního rozhodnutí. „V současné době jsou muži ve vazební věznici. V případě odsouzení prvnímu z dvojice hrozí až dvouletý trest odnětí svobody a druhému až na délku tří let,“ dodal policejní mluvčí Lukáš Vincenc.

(pac,tz-vi)
pavel@trutnovinky.cz

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama