reklama 

V troskách kluzáku zahynul pilot ve věku seniora, příčina tragédie se stále vyšetřuje

14.8.2019  •  Krimi  • 
čtenost 3617

/AKTUALIZACE - VIDEO/ Jak už jsme čtenáře informovali, včera odpoledne došlo k tragické události. Nad Trutnovem se srazily dva kluzáci, z nichž jeden se zřítil do kukuřičného pole v blízkosti Krkonošské ulice. Při pádu v troskách letounu zahynul pilot. Při vyšetřování nehody až do pozdního večera spolupracovali zdejší policisté se zástupci Ústavu pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod.

V troskách kluzáku zahynul pilot ve věku seniora, příčina tragédie se stále vyšetřuje

„Po vyproštění těla bylo potvrzeno, že při nehodě zemřel třiasedmdesátiletý muž. Kromě zajištění trosek havarovaného kluzáku pro účely dalšího vyšetřování přesných příčin nehody, vyslechli kriminalisté čtyři piloty, kteří byli přímými svědky srážky nebo následného pádu letounu. Druhým účastníkem srážky byl rovněž třiasedmdesátiletý pilot,“ uvedla policejní mluvčí Ivana Ježková s tím, že k dispozici je krátké video z policejního vrtulníku, který se účastnil pátrání.

Podle dosud zjištěných informací bylo zjištěnoo, že ve výšce zhruba 700 metrů nad terénem došlo ke srážce dvou kluzáků. Jeden havaroval a roztříštil se, druhý, i když mírně poškozený, bezpečně přistál nedaleko místa nehody. Škoda, která na letounech vznikla, nebyla dosud vyčíslena.

„Alkohol byl u pilota, který z nehody vyvázl bez zranění, vyloučen dechovou zkouškou. U pilota, který havárii nepřežil, byla nařízena soudní pitva a samozřejmě odběr krve pro účely toxikologického zkoumání,“ dodala mluvčí. Při vyšetřování bude kromě svědeckých výpovědí zásadní závěrečná zpráva Ústavu pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod.

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz
Foto: HZS Královéhradeckého kraje

 

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama