reklama 

Při střetu aut se zranila jedna osoba, v Peci hořel motor

5.2.2019  •  Krimi  • 
čtenost 1393

K vážné dopravní nehodě došlo včera v Choustníkově Hradišti, kde se střetly dva automobily. Kromě policie a záchranářů dorazili na místo bouračky také hasiči, kteří museli z jednoho z vozidel vyprostit jednu zraněnou osobu.

Při střetu aut se zranila jedna osoba, v Peci hořel motor

„Řidička osobního vozidla Škoda Fabia nepřizpůsobila rychlost jízdy svým schopnostem, stavu vozovky a povětrnostním podmínkám. Dostala smyk a skončila v protisměru, kde se čelně střetla s protijedoucím nákladním vozidlem Iveco,“ uvedla mluvčí hasičů Martina Götzová. Po srážce řidička utrpěla lehké zranění a do péče si ji převzali přivolaní záchranáři. Předběžná škoda na vozidlech je vyčíslena na 190 tisíc korun.

Nepříznivé počasí a také množství sněhu na silnicích byly příčinou další nehody, která se stala v Žacléři. Tam zapadl autobus mimo komunikaci. Hasiči ho vytáhli zpět a mohl pokračovat v jízdě. V Peci pod Sněžkou u jednoho penzionu zase pro změnu došlo k požáru osobního automobilu.

Na místo byli povoláni hasiči a už při jejich příjezdu se požár v motorovém prostoru rozšířil na další část vozidla. Jednotky dostaly plameny rychle pod kontrolu, nikdo nebyl zraněn. „Příčinou požáru byla technická závada na elektroinstalaci, škoda na ohořelém voze byla vyčíslena na 200 tisíc korun,“ prozradila mluvčí hasičů.

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz
Foto: HZS Královéhradeckého kraje

 

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama