reklama 

V chatových oblastech policisté se psy dohlíželi na rekreační objekty

23.2.2019  •  Krimi  • 
čtenost 646

Rekreační objekty, které bývají v zimním období majiteli málo nebo vůbec navštěvovány, se občas stávají cílem zlodějů. Proto policie nyní provádí jejich kontroly. „Tentokrát se na ně zaměřili v souladu s projektem na ochranu majetku nazvaným Zabezpečte se, chraňte majetek sobě i svým sousedům,“ vysvětlil policejní mluvčí Lukáš Vincenc.

V chatových oblastech policisté se psy dohlíželi na rekreační objekty

Smyslem je nejen informovat veřejnost o nových trendech vloupání do obydlí, ale také o veškerých možnostech a způsobech zabezpečení prostřednictvím mechanických zábranných a zámkových systémů. „Hlavním nástrojem projektu je mobilního aplikace Zabezpečte se, která obsahuje základní informace i návody pro zabezpečení majetku a je volně dostupná v App Store či Google Play,“ prozradil mluvčí.

 

V zimě, kdy chatové oblasti zejí prázdnotou, se policisté vydávají na kontroly i se svými čtyřnohými parťáky. Během zatím poslední, která se uskutečnila ve čtvrtek, nezjistili žádný narušený objekt. „V letošním roce jsme řešili pouze jeden případ vloupání do zahradní chatky. Policisté zadrželi pachatele přímo uvnitř,“ uvedl Vincenc. Čtěte také.

V minulém roce trutnovská policie vyšetřovala celkem třiadvacet vloupání do rekreačních objektů. V sedmnácti případech byli pachatelé dopadeni. Kontroly budou i nadále pokračovat,“ dodal mluvčí. Policie majitelům radí, aby řádně zabezpečovali svůj majetek, třeba i za pomocí mobilní aplikace, a nenechávali v objektech cenné věci.

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz
Foto: Policie ČR

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama