reklama 

Intenzivně pokračuje vyšetřování tragické nehody, hledají se svědci

23.9.2019  •  Krimi  • 
čtenost 5236

/AKTUALIZUJEME/ Kriminalisté pokračují v intenzivním vyšetřování tragické dopravní nehody, která se stala v sobotu hodinu po poledni u Špindlerova Mlýna a zahynul při ní devětačtyřicetiletý řidič osobního vozu Škoda Rapid. „Znalecké zkoumání v oboru dopravy, jehož závěry pro nás budou velmi důležité, již bylo zadané,“ oznámila policejní mluvčí Ivana Ježková.

Intenzivně pokračuje vyšetřování tragické nehody, hledají se svědci

Podle ní třicetiletý řidič sportovního vozu Ford Mustang, který vjel v zatáčce do protisměru a pak došlo ke střetu, nebyl dosud kvůli hospitalizaci v nemocnici vyslechnut. „Dvanáctileté dítě, které s ním v době nehody jelo v autě, bylo už z nemocnice propuštěno a poskytlo kriminalistům svědectví,“ uvedla mluvčí.   

Orientační zkouška na přítomnost alkoholu v dechu u třicetiletého řidiče byla s negativním výsledkem. Čeká se však ještě na výsledek odběru krve a toxikologický rozbor. „Očekáváme také výsledky nařízené soudní pitvy u zemřelého řidiče z druhého vozidla,“ poznamenala Ježková.

Policie žádá očité svědky havárie, případně majitele automobilových kamer, kteří zaznamenali okolnosti těsně před nehodou, ať poskytnou svědectví na linku 158, případně předají na sebe kontakt operačnímu důstojníkovi.

Dopravní policisté se souběžně s tímto případem zabývají i případným porušováním pravidel v silničním provozu, ke kterému mohlo docházet v sobotu 21. září v souvislosti s jízdou sportovních vozidel Ford Mustang na Trutnovsku, konkrétně v okolí Špindlerova Mlýna, Vrchlabí a Benecka. „Přivítáme obdobná svědectví i k tomuto jednání,“ dodala mluvčí policie Ježková.

Vojenská tajná služba dnes potvrdila, že při nehodě zemřel zástupce ředitele Vojenského zpravodajství brigádní generál Milan Jakubů. „Milan Jakubů celý svůj profesní život zasvětil bezpečnosti naší země a našich občanů. Je tragickou ironií osudu, že jeho život skončil právě tímto způsobem,“ uvedl k události ředitel Vojenského zpravodajství brigádní generál Jan Beroun. Pro Vojenské zpravodajství a bezpečnostní komunitu jde o ztrátu kolegy, který vedle vysokých profesionálních kvalit byl především slušným a čestným člověkem. 

Hynek Šnajdar, Pavel Cajthaml
redakce@trutnovinky.cz
Foto: Hasiči města Špindlerův Mlýn a Policie ČR

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama