reklama 

Nezvládl zatáčku a skončil na kolejích, kde právě projížděl vlak

30.9.2019  •  Krimi  • 
čtenost 3693

K hrozivě vypadající nehodě, naštěstí jen s lehkým zraněním jediného člověka, došlo dnes hodinu před polednem v Kunčicích nad Labem. Řidič autobusu nezvládl zatáčku před železničním přejezdem a zastavil se až na kolejích. Jenže po nich právě projížděl vlak.

Nezvládl zatáčku a skončil na kolejích, kde právě projížděl vlak

Incident se odehrál u přejezdu vedle kunčické vápenky. Řidič autobusu přijížděl od Vrchlabí směrem na Hostinné, nezvládl ale průjezd zatáčkou před přejezdem a havaroval. „Dostal se mimo komunikaci, kde skončil na boku a přední částí zasahoval do kolejiště. Chvilku poté tudy projížděl vlak,“ oznámil policejní mluvčí Lukáš Vincenc.

Došlo ke střetu, který autobus paradoxně vymrštil zpět na kola. V autobuse naštěstí nebyli žádní cestující, jediným zraněným je šofér autobusu. „S lehkým zraněním ho záchranáři převezli do nemocnice,“ upřesnil Vincenc.

Ve vlaku cestovalo 15 lidí, nikdo nebyl zraněn. Řidič ani strojvedoucí podle policie nebyli pod vlivem alkoholu.

Kromě policistů nehodu vyšetřuje také drážní inspekce. Na místě kromě záchranářů a zasahovali také hasiči. Silnice byla téměř tři hodiny neprůjezdná, auta musela přes Prosečné.

Předběžná hmotná škoda je policií vyčíslena na 1,1 miliónu korun (1 milión autobus, 20 tisíc vlak, 70 tisíc elektrické vedení a 20 tisíc krajnice).

Pavel Cajthaml
pavel@trutnovinky.cz
foto: Hasiči Hostinné

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama