reklama 

Úspěšné noční pátrání po houbařce ztracené u Cestníku

30.9.2019  •  Krimi  • 
čtenost 739

Starší houbařka se v neděli večer ztratila na Dlouhém hřebenu v Krkonoších. Pátrali po ní členové rodiny, horští záchranáři i policie. Povedlo se ji najít asi hodinu před půlnocí.

Úspěšné noční pátrání po houbařce ztracené u Cestníku

V pozdních hodinách se policisté obrátili na Horskou službu v Peci pod Sněžkou s žádostí o součinnost. „Podle informací od rodiny se paní ztratila v místě zvaném Cestník kolem půl šesté. Jde o hustý lesní porost, místy značně neprostupný. Nejdřív po ženě pátrali její příbuzní, pak do akce vyrazili policisté a nakonec jsme do terénu vypravili i my šest našich záchranářů,“ oznámil Pavel Jirsa, náčelník Horské služby Krkonoše.

Záchranáři zahájili společně s policií pátrání v místech, kde byla žena naposledy spatřena. „Pátrání se kromě terénních záchranářů zúčastnil i jeden z našich psovodů, povolali jsme ale i další dva. Ztracenou houbařku jsme hledali i na cestách a lesních svážnicích. Na jedné z nich pak paní nalezl kolem 22:45 jeden z rodinných příslušníků v terénním automobilu,“ uvedl Pavel Jirsa.

Členové HS ji pak transportovali k posádce sanitního vozu záchranné služby. Zdravotníci ženu vyšetřili, zjistili zdravotní stav a předali do rodinného ošetřování. „Upozorňuji všechny houbaře, ať místní, či návštěvníky hor, že by měli mít u sebe vždy mobilní telefon a neměli by se osamoceně vydávat do složitého terénu,“ apeloval náčelník Jirsa a dodal, že ztracená houbařka právě mobilní telefon sebou neměla.

(rz-tz, pac)
redakce@trutnovinky.cz

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama