Středa

24. července 2024

Nyní

17°

Zítra

13°

Svátek má

Čtvrt milionu poslal, ale nemá objednaný stroj ani peníze

12. 3. 2020

page.Name
Neustále ve střehu by měli být lidé nakupující na internetu. Stále se na něm totiž vyskytuje mnoho podvodníků. Nedávno se o tom přesvědčil muž z Trutnovska. Objednal si stroj za 240 tisíc korun, ale nic mu nepřišlo.

Na policisty se s prosbou o pomoc obrátil včera. "V zahraničním internetovém obchodě si vyhlédl stavební stroj. V následné elektronické komunikaci se měl s prodejcem domluvit na prodeji. Na účet prodejce poté zaslal téměř 240 tisíc korun," oznámil policejní mluvčí Lukáš Vincenc.

Po zaplacení kupní ceny se ale začalo odehrávat příběh nápadně podobný jiným internetovým podvodům. "Objednaný a zaplacený stroj poškozený neobdržel, internetové stránky jsou vypnuté a prodejce nekomunikuje," uvedl Vincenc.

Kriminalisté případ šetří pro podezření z přečinu podvod, za který pachateli při dopadení a odsouzení hrozí až pětileté vězení.

Lidem doporučují zvýšenou opatrnost při nakupování přes internet. "Podezřelým obchodům, které vyžadují například platbu předem, nemají dobré recenze, mají nápadně nízké ceny, na svých stránkách uvádějí neexistující sídlo firmy a kontaktní údaje, se raději vyhněte," dodal policejní mluvčí Lukáš Vincenc.

(pac, tz-vi)
pavel@trutnovinky.cz
Ilustrační foto: Miloš Šálek