Neděle

19. května 2024

Nyní

17°

Zítra

20°

Svátek má

Kradl za nouzového stavu, hrozí mu osm let vězení

21. 3. 2020

page.Name
Z vykradení penzionu a hotelu v Peci pod Sněžkou je podezřelý třicetiletý muž. I když za sebou nemá žádnou trestní minulost, hrozí mu aktuálně vyšší trest. Kradl totiž v době nouzového stavu státu. Informaci dnes zveřejnil policejní mluvčí Lukáš Vincenc.

Zloděj začátkem týdne násilím vnikl do apartmánu penzionu v Peci pod Sněžkou. Z něj vzal oblečení, drogerii a elektroniku. Zmocnil se i klíčů od vozu Škoda Octavia, kterým z místa odjel.

„Auto poté nechal odstavené nedaleko centra města, kde ho vypátrali policisté. Z vozu však měl odcizit nářadí, zimní oblečení, vybavení na horskou turistiku a alkohol,“ upřesnil Vincenc. Poškození vyčíslili škodu na téměř 85 tisíc korun.

O pár dní později se muž vloupal do hotelu. Přespal v něm, vypil nápoje a alkohol za necelých tisíc korun. „Jeho pozornosti tam neunikly ani klíče od vozidla a čtyřkolky, přičemž se čtyřkolkou v hodnotě 400 tisíc korun měl i v úmyslu z hotelu odjet. To už mu ale překazili policisté, kteří ho ve čtvrtek odpoledne zadrželi,“ uvedl Vincenc.

Muž skončil v policejní cele. Policejní komisař už proti němu zahájil trestní stíhání a obvinil ho z trestných činů krádež, neoprávněné užívání cizí věci, poškození cizí věci a porušování domovní svobody. ​

V sobotu stanul zloděj po provedení potřebných úkonů u Okresního soudu v Trutnově. Soudce rozhodl, že muž bude dále na svobodě. Přihlédl i k tomu, že nemá žádnou trestní minulost. Přesto mu hrozí přísnější trest. „Vzhledem k tomu, že svou trestnou činnost spáchal v době nouzového stavu státu, hrozí mu nyní v případě odsouzení až osmiletý pobyt ve vězení,“ dodal policejní mluvčí Lukáš Vincenc.

(pac, tz-vi)
pavel@trutnovinky.cz
Ilustrační foto: Miloš Šálek