Středa

22. května 2024

Nyní

16°

Zítra

13°

Svátek má

Další opilci za volantem, jeden nadýchal tři promile

1. 6. 2020

Další opilci za volantem, jeden nadýchal tři promile 1 snímků
1,25, 1,44 a 3,00 promile. To jsou hodnoty alkoholu, které naměřili policisté šoférům u tří víkendových dopravních nehod. Všichni opilci na místě přišli o řidičský průkaz.
První je z Trutnova. Po sobotní půlnoci pětadvacetiletá řidička fabie při couvání z parkovacího místa narazila do octavie a z místa dopravní nehody ujela. "Auto bylo následně spatřeno v Horské ulici, odkud se řidička s vozem vrátila zpět na místo nehody. Z místa následně odešla a hlídkou byla vypátrána na Horské. Žena se podrobila dechové zkoušce s výsledkem 1,25 promile alkoholu v dechu," řekla policejní mluvčí Eliška Majerová.

Druhý případ se stal před sobotní půlnocí ve Dvoře Králové nad Labem. Pětadvacetiletý motorista ve VW Passat nezastavil na pokyn městských policistů a pokusil se jim ujet. Při výjezdu z parkoviště v ulici Štefánikova poškodil závoru parkovacího automatu.

"Následně na Benešově nábřeží dostal smyk, vyjel mimo komunikaci a narazil do sloupu veřejného osvětlení. I z tohoto místa však ujížděl pryč. Vozidlo pak odstavil v ulici Ke Skále, kde byl dostižen," upřesnila Majerová. Policisté naměřili mladíkovi 1,44 promile alkoholu v dechu.

Třetí opilec řádil v neděli před šestou odpoledne v krkonošské Dolní Malé Úpě. Jednatřicetiletý muž za volantem osobního auta Daewoo jel příliš rychle, dostal smyk, vyjel mimo silnici, narazil do svodidel a následně havaroval. "Přivolaní policisté obvodního oddělení Pec pod Sněžkou řidiči naměřili 3,00 promile alkoholu v dechu," uvedla Majerová. Šofér navíc neměl doklady potřebné pro řízení auta.

Všem uvedeným motoristům policisté na místě zadrželi řidičský průkaz a zakázali další jízdu. Za přečin ohrožení pod vlivem návykové látky hrozí opilým šoférům až tříletý trest odnětí svobody.

(pac, tz-ema)
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Policie ČR