Neděle

16. června 2024

Nyní

13°

Zítra

13°

Svátek má

Další opilý řidič chtěl uplatit policistu. Měl přes 3 promile

24. 6. 2020

page.Name
Opět opilý řidič, opět cizinec a opět snaha o úplatek. Místní policisté se podruhé během sedmi dnů setkali s případem, kdy se hříšník za volantem snažil zamést svůj problém pod koberec.

Nejnovější pokus učinil 34letý cizinec minulý týden ve čtvrtek. O půl páté odpoledne usedl za volant osobního vozu Škoda Octavia po předchozím požití alkoholických nápojů. Policisté ho zastavili na trase mezi Červeným Kostelcem a Rtyní v Podkrkonoší. "Na vozovce měl kličkovat a již při prvotní komunikaci s hlídkou jevil známky značné podnapilosti," upozornil policejní mluvčí Lukáš Vincenc.

Policisté šoféra opakovaně vyzvali k provedení dechové zkoušky. Muž však několikrát nezvládl nadýchat potřebný objem a do přístroje dýchal pouze krátce. "Mezi takto neúspěšnými zkouškami měl říci policistům, že se nějak dohodnou a jestli by to nespravily dva tisíce korun. I přes upozornění, že se dopouští trestného činu, nabízenou částku ještě navýšil na tři tisíce korun," uvedl policejní mluvčí.

Po neúspěšných pokusech o podplacení hlídky se muž nakonec podrobil dechovým zkouškám. "Odhalily u něho pozitivní hodnoty 3,26, dále 2,84 a 2,96 promile alkoholu," zdůraznil Vincenc. Policisté muže zadrželi a umístili do cely.

Samotné vyšetřovaní případu pak převzali trutnovští kriminalisté. V sobotu poslal soudce Okresního soudu v Trutnově opilého řidiče do vazby. "V těchto dnech policejní komisař zahájil trestní stíhání proti 34letému cizinci a obvinil ho z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky a zločinu podplácení," dodal policejní mluvčí Lukáš Vincenc.

Podobný pokus o úplatek učinil o týden dříve 45letý cizinec. V opilosti havaroval s osobním autem Ford Focus v Horním Lánově. Přivolaným policistům předložil doklady a podrobil se dechovým zkouškám na alkohol, které odhalily pozitivní hodnoty 2,27 a 2,20 promile. Dechové zkoušky musel opakovat, nezvládal nadýchat potřebný objem vzduchu. Policistovi pak nabízel dva tisíce jako úplatek. Skončil však ve vazbě, u soudu mu hrozí až šest let vězení.

   čtěte také:  Musíme z toho dělat problém? ptal se opilec policisty


(pac, tz-lvi)
pavel@trutnovinky.cz
Ilustrační foto: Miloš Šálek
Video: Policie ČR