Neděle

16. června 2024

Nyní

19°

Zítra

21°

Svátek má

Drogy a alkohol, stálá neřest za volantem

17. 6. 2020

page.Name
Další tři hříšníky, kteří usedli za volant pod vlivem návykových látek, chytili policisté během úterka.

Prvního zastavili ve tři odpoledne v Dolní Olešnici. Jedenatřicetiletý řidič vozu Daewoo na sebe upozornil stylem jízdy. Kontrolní test na drogy mu vyšel pozitivně. Podstoupil odběr biologického materiálu na zjištění míry ovlivnění návykovými látkami. Policisté navíc zjistili, že není držitelem řidičského oprávnění.

Druhého provinilce objevili před půl šestou odpoledne v Trutnově Na Struze. Dechová zkouška u 59letého řidiče prokázala 0,33 promile alkoholu. Policisté mu zakázali další jízdu. "Oběma nyní za dopravní přestupky hrozí ve správním řízení pokuta a zákaz řízení," oznámil policejní mluvčí Lukáš Vincenc.

Třetím provinilcem byla 33leté žena, která navíc není ani držitelkou řidičského oprávnění. S vozem Ford Focus jezdila okolo osmé večer po Trutnově a poté ho odstavila u jedné z chatek na okraji města.

"Policisté na ženu narazili v rámci hlídkové činnosti, když prověřovali oznámení právě o pohybu zmíněného vozidla. Následně ji podrobili dechové zkoušce s výsledkem 2,09 promile alkoholu," upřesnil Vincenc.

Ženě hrozí za přečin ohrožení pod vlivem návykové látky až jeden rok vězení.

(pac, tz-lvi)
pavel@trutnovinky.cz
Ilustrační foto: Miloš Šálek