Čtvrtek

30. května 2024

Nyní

17°

Zítra

18°

Svátek má

Musíme z toho dělat problém? ptal se opilec policisty

16. 6. 2020

Musíme z toho dělat problém? ptal se opilec policisty 0 snímků
Ve vazbě skončil 45letý cizinec, který řídil a havaroval pod vlivem alkoholu, a následně chtěl podplatit policistu. Případ se odehrál v pátek krátce po půl desáté večer v Horním Lánově, upozornil policejní mluvčí Lukáš Vincenc.

Vše začalo při havárii osobního auta Ford Focus. Šofér měl při průjezdu levotočivé zatáčky přejet do protisměru, kde částečně vyjel mimo silnici a narazil levou částí do živého plotu. Následně zůstal stát před vjezdem na mostek přes Malé Labe. Při nehodě neutrpěl žádné zranění, způsobil škodu za tisíc korun.

Policistům předložil doklady a podrobil se dechovým zkouškám na alkohol, které odhalily pozitivní hodnoty 2,27 a 2,20 promile. "Dechové zkoušky policisté museli několikrát opakovat, neboť muž v důsledku podnapilosti nezvládal nadýchat potřebný objem vzduchu," upřesnil Vincenc.

Při dalších prováděných úkonech cizinec oslovil jednoho z policistů s dotazem, jestli je potřeba z toho dělat "takový problém" a zda se nejde dohodnout jinak. Také se dotazoval, zda má policista zapnutou kameru.

"Následně měl muž vytáhnout ze své peněženky dva tisíce korun a nenápadně peníze nabízet policistovi. S tím však neuspěl a ještě si více přitížil. Policisté ho totiž zadrželi a skončil v policejní cele," zdůraznil Vincenc.

Proti cizinci již zahájil policejní komisař trestní stíhání. Obvinil ho ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky a zločinu podplácení. "Stíhán je dále ve vazbě, kam ho v pondělí 15. června odpoledne poslal soudce Okresního soudu v Trutnově, když akceptoval návrh státního zástupce," dodal Lukáš Vincenc.

V případě odsouzení hrozí cizinci až šest let vězení.

(pac, tz-lvi)
pavel@trutnovinky.cz
Foto a video: Policie ČR