Pátek

14. června 2024

Nyní

Zítra

12°

Svátek má

Naboural dvě auta, nadýchal přes 3,5 promile

14. 6. 2020

Naboural dvě auta, nadýchal přes 3,5 promile 0 snímků
Přes 3,5 promile alkoholu měl v dechu šofér osobního vozu, který v neděli večer narazil do dvou aut nedaleko trutnovské hospody u Kousala.


Bouračka se stala v Horské ulici krátce před 19. hodinou. "Podle prvního šetření tu 27letý řidič Fordu Focus zřejmě nezvládl řízení a na přímém úseku narazil zezadu do jedoucí vozidla Škoda Fabia. Po tomto střetu následně v odstavném pruhu ještě naboural do zaparkovaného automobilu Chevrolet," oznámil policejní mluvčí Lukáš Vincenc.

Řidič a spolujezdec ze škodovky utrpěli lehké zranění, o péče si je převzali přivolaní záchranáři. "Po ošetření v místní nemocnici lékař oba propustil do domácího léčení," upřesnil Vincenc.

Šofér fordu sice přečkal nehodu bez úrazu, má ale jiný problém. "Policisté u něj provedli dechové zkoušky na alkohol s poměrně rekordními výsledky, a to 3,51 a 3,59 promile. Na místě mu proto zadrželi řidičský průkaz a zakázali další jízdu," uvedl Vincenc.

Opilému motoristovi hrozí za přečin ohrožení pod vlivem návykové látky až tři roky vězení. "Jízda pod vlivem alkoholu je hazard. Policisté na Trutnovsku proto budou i nadále pokračovat v provádění silničních kontrol a tyto ještě zintenzivní," dodal Lukáš Vincenc.

Škoda z bouračky je předběžně vyčíslena na 50 tisíc korun.

(pac, tz-lvi)
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Policie ČR