Neděle

19. května 2024

Nyní

18°

Zítra

20°

Svátek má

Opilá žena „ťukla“ do BMW, škoda je 65 tisíc

8. 6. 2020

page.Name
U zdánlivě banální nehody, která se stala v pátek před polednem v kruhové křižovatce u výpadovky na Jičín, hrál klíčovou roli alkohol. Bouračku zavinila opilá řidička. Dnes to potvrdil policejní mluvčí Lukáš Vincenc.
Šoférka osobního auta Daewoo narazila do před ní jedoucího vozu BMW, který zpomaloval kvůli situaci v provozu. Nehoda se obešla bez zranění.

„Opakované dechové zkoušky následně u řidičky odhalily 1,37 a 1,43 promile alkoholu,“ upřesnil Vincenc. Ženě nyní hrozí řízení auta pod vlivem návykové látky až tři roky vězení. Hmotná škoda je vyčíslena na 65 tisíc korun.

Případ opilé motoristky nebyl o víkendu ojedinělý. Výsledky policejních kontrol ukazují, že řidiči poměrně často riskují jízdou pod vlivem alkoholu, nebo nedodržují nejvyšší povolenou rychlost.„Jen od pátku 5. června trutnovští policisté odhalili hned šest řidičů, kteří při dechových zkouškách na alkohol nadýchali hladinu do jedné promile. Za přestupek v dopravě jim nyní hrozí pokuta a zákaz řízení,“ oznámil Lukáš Vincenc.

Během víkendu policisté zjistili ještě v 36 případech překročení nejvyšší povolené rychlosti, za což uložili pokuty v celkové výši 30 tisíc korun.​

(pac, tz-lvi)
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Policie ČR